Rusya, Fransa'ya ayar verdi: Ukrayna'ya gönderilecek Fransız askerleri, Rus ordusunun öncelikli hedefi olur

Rus dış istihbarat servisi başkanı Sergei Narishkin Paris'i uyardı. Narişkin, Ukrayna'ya gönderilecek Fransız askerlerinin öncelikli hedef olacağını söyledi. Fransa ise Rusya'yı "sorumsuzca" bir provokasyon yapmakla suçladı.

DÜNYA 19.03.2024, 19:55
3
Rusya, Fransa'ya ayar verdi: Ukrayna'ya gönderilecek Fransız askerleri, Rus ordusunun öncelikli hedefi olur
Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı Sergey Narışkin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme konusundaki yorumlarına dair bir açıklama yayınladı.
Rus haber ajansı TASS'ın haberine göre Narişkin, Fransa'nın Ukrayna'ya göndermek üzere 2 bin askerden oluşan bir birlik hazırladığını iddia etti.
Dış İstihbarat Servisi Başkanı, Ukrayna'yı desteklemek üzere konuşlandırılacak Fransız birliklerinin Rus ordusu için öncelikli hedef olacağını vurguladı.
Macron hükümetinin "Fransız halkının ölümü ve generallerin endişelerini umursamadığını" iddia eden Narışkin, iki bin asker için hazırlıkların çoktan başladığını iddia etti.
Naryshkin'e göre Fransız ordusu bu kadar büyük bir birliğin fark edilmeden Ukrayna'ya konuşlandırılamayacağından endişe duyuyor.
Birliğin "Rus Silahlı Kuvvetleri'nin meşru öncelikli hedefi olacağını" söyleyen Narışkin, "Bu, Rus dünyasına kılıçla gelen tüm Fransızların kaderine razı olacağı anlamına geliyor" dedi.
Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanlığı'ndan bir yetkili ise, "Bu tür provokasyonları sorumsuzca buluyoruz" dedi ve söz konusu açıklamaların Rusya'nın 'dezenformasyonunun' bir başka örneği olduğunu ekledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron daha önce birkaç kez Ukrayna'ya asker göndermekten söz etmişti. Macron geçen hafta yaptığı açıklamada "Tüm bu seçenekler mümkün, tek sorumlu Moskova rejimidir" demişti.
Macron, Avrupa'da birçok ülkenin Rusya'ya karşı mücadele yöntemi belirlemede kendileri ile "aynı çizgide" olduğunu ileri sürerek, askeri dahil tüm senaryolara hazırlıklı olduklarını söylemişti.
Rusya ile mücadele yönteminin belirlenmesinde birçok Avrupa ülkesinin kendisiyle "aynı çizgide" olduğunu iddia eden Macron, askeri olanlar da dahil olmak üzere tüm senaryolara hazırlıklı olduklarını belirtmişti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 16 Nisan 2024
İmsak 04:31
Güneş 05:56
Öğle 12:43
İkindi 16:24
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı