Saadet Partili Bülent Kaya: İç ve dış odakların oyununa gelmeyin

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Bülent Kaya, Van’da yaşanan duruma tepki göstererek, eylem yapanlara meşru zemin çağrısında bulundu. Kaya, Van’da eylem yapan vatandaşları, asla ve asla meşru zeminlerden ayrılmamaları gerektiği konusunda uyararak, “Kendilerini gayri resmi zeminlere çekmeye çalışan iç ve dış odakların da oyununa gelmesinler” dedi.

SİYASET 04.04.2024, 04:40
3
Saadet Partili Bülent Kaya: İç ve dış odakların oyununa gelmeyin
Saadet Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Bülent Kaya, TBMM’de yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarını değerlendirerek, seçmenin verdiği mesajı değerlendireceklerini ve daha güçlü, emin adımlarla yollarına devam edeceklerini söyledi.  Kaya, "Saadet Partisi olarak elbette biz de seçmenin verdiği mesajları okuyor ve değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu mesajları da dikkate alarak hizmet yolunda daha güçlü ve emin adımlarla devam edeceğiz." dedi.

Kaya, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin birkaç münferit hadiseye rağmen demokratik bir olgunlukla gerçekleştirildiğini söyledi. Milletin, 5 yıllık süreyle yerel yöneticilerini seçtiğini ifade eden Kaya, "Saadet Partisi olarak elbette biz de seçmenin verdiği mesajları okuyor ve değerlendirmeye çalışıyoruz. Buna dair değerlendirmelerimiz yetkili kurullarımızda ve ilgili siyasal ortamlarda devam edecek. Bu mesajları da dikkate alarak hizmet yolunda daha güçlü ve emin adımlarla devam edeceğiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim gecesi konuşmasında demokrasi vurgusu yaptığını aktaran Kaya, artık milletin kamplaşma ve kutuplaşmadan yorulduğunu, suni gündemler yerine ülkenin gerçek gündemi olan hukuk, adalet, ekonomi ve deprem bölgesinin sorunlarının çözümü ile bölgesel huzur ve barışın tesisine odaklanılması gerektiğini belirtti.

Van İl Seçim Kurulunun, DEM Partili Abdullah Zeydan'ın Van büyükşehir belediye başkanı "seçilmemiş sayılması" ve mazbatanın ikinci sıradaki adaya verilmesine yönelik kararına da tepki gösteren Kaya, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımız elbette haksız ve hukuksuz uygulamalara karşı demokratik haklarını bütün meşru zeminlerde kullanacaklardır. Onlardan talebimiz, asla ve asla meşru zeminlerden ayrılmadan demokratik tepkilerini ortaya koymaları. Kendilerini gayri resmi zeminlere çekmeye çalışan iç ve dış odakların da oyununa gelmesinler. Van'da yargı oyunlarıyla adeta kumpas kurularak seçimden sadece iki gün önce adayın, kamuoyunun, seçmenlerin haberdar olmadığı ama seçimden sonra neyin kurgulanmak istendiği açık ve net olan bu yargı operasyonuna başta Yüksek Seçim Kurulu, iktidar ve bütün muhalefet partileri olarak el birliğiyle karşı duralım. Van'ımıza, bölgemize, ülkemize ve coğrafyamıza artık çatışmanın olmadığı, hukuk devletinin ve demokrasinin işlediği bir siyasal süreci hep beraber getirelim."
TBMM Bürosu

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:24
Güneş 05:51
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı