Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca: 400’e yakın gemi İsrail’e gitti

Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, Türkiye’nin İsrail’e ihracatını eleştirdi. Atmaca, "Bu vahşet başladığı günden bugüne kadar 400’e yakın gemi İsrail’e gitti ve bu gemiyle giden ürünlerin birçoğu savaşta kullanılacak malzemeler, bunların başında petrol gelir, demir çelik ürünleri gelir" dedi.

GÜNDEM 28.11.2023, 04:35
1
Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca: 400’e yakın gemi İsrail’e gitti
"Milletin vekilleri, milletle buluşuyor" programı kapsamında Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, dün Edirne’de konuştu. Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Atmaca, İsrail’in Filistin’deki katliamları karşısında Türkiye’nin izlediği tutumu eleştirdi.

10 binden fazla insanın şehit edildiği Gazze’deki katliam devam ederken, Türkiye’den İsrail’e giden ticaret gemilerini eleştiren Atmaca, "Bu vahşet başladığı günden bugüne kadar 400’e yakın gemi İsrail’e gitti ve bu gemiyle giden ürünlerin birçoğu savaşta kullanılacak malzemeler, bunların başında petrol gelir, demir çelik ürünleri gelir. Kimyasal ürünler gelir, çimento, gıda her türlü ürün ülkemizden oraya gidiyor.” dedi.

AKP hükümetinin konuşmalarında sözlü olarak İsrail’e yönelik eleştirilerde bulunduğunu kaydeden Atmaca, şöyle konuştu: “Hiçbir yaptırım olmadı. Ne elçimizi çektik ne elçilerini gönderdik. Bir kısım güvenlik gerekçeleriyle elçimiz geldi. Bu yaklaşım maalesef AKP’nin bugüne kadar uygulamış olduğu politikalara paralel bir uygulama yani sözde çok karşı durduğu bir kısım durumlara eylemde öyle karşı durmadığını görüyoruz. Birileri bunu içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılardan dolayı bu uygulamaların böyle yapıldığını iddia ediyor olması aslında bu hükümetin başarısızlığını ifade eder. 22 yıldır bu memleketi idare eden sizsiniz, 22 yıl sonra ekonominiz öyle bir noktaya gelmiş ki, İsrail’in zulmüne karşı bir eylemde bulunmanızı engelliyor demek ki. Bu da onların hakikaten ülkeyi ne hale getirdiklerinin ispatı."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:47
Güneş 07:07
Öğle 12:57
İkindi 16:06
Akşam 18:37
Yatsı 19:51
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı