Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan: Gazze düştüğü an hedef Türkiye'dir

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığının düzenlediği programda önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 12.11.2023, 04:35
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan: Gazze düştüğü an hedef Türkiye'dir
Gazze'de yaşanan soykırıma dair konuşan Çalışkan, " İsrail, Nil ile Fırat arasındaki toprakları hedefliyor. Bu bağlamda 22 ülkenin haritasını değiştirmek istiyorlar. Bu ülkelerin arasında biz de varız. Şehirlerimiz İsrail'in hedefinde. Gazze düştüğü an hedef Türkiye'dir" diye konuştu.
Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığının düzenlediği 'Milletin Vekilleri Milletin Yanında' programı kapsamında dün kahvaltı programı gerçekleştirildi. Çok sayıda kişinin katıldığı programın konuğu Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan oldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Osman Baş açılış konuşması yaptı. Konuşmasında Bağcılar'ın sorunlarına değinen Baş'ın ardından katılımcılara seslenen Çalışkan, önemli sözler sarf etti.

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Filistin'de yaşanan soykırıma dair önemli açıklamalarda bulundu. Filistin meselesinin Türkiye'nin bekâsını ilgilendirdiğini kaydeden Çalışkan, Gazze düştüğü an hedefin Türkiye olacağını dile getirdi. Çalışkan, konuya ilişkin olarak, "Filistin meselesi, Türkiye'nin ulusal güvenlik sorunu haline geldi. Filistin'e sahip çıkmak zorundayız çünkü bu bir milli bekâsı meselesidir. İsrail, Nil ile Fırat arasındaki toprakları hedefliyor. Bu bağlamda 22 ülkenin haritasını değiştirmek istiyorlar. Bu ülkelerin arasında biz de varız. Şehirlerimiz İsrail'in hedefinde. Gazze düştüğü an hedef Türkiye'dir" dedi.

Gazze'nin dünyanın en büyük açık hava hapishanesi olduğunu belirten Çalışkan, "Her gün insanlar ölüyor. Bizler Filistin davasına sahip çıkmak zorundayız. Bu insan olmanın gereğidir. Filistin davasına sahip çıkmak aynı zamanda bir imani görevdir" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, yapmış olduğu açıklamalarda hükümete de eleştirilerde bulundu. AK Parti'nin görevinin BOP'a destek olmak olduğunu dile getiren Çalışkan, "AK Parti'deki arkadaşlarımız BOP'a destek olsunlar diye iş başında tutuluyor. Bu bağlamda AK Parti'den Ilımlı İslam, İsrail'in güvenliğini sağlama ve BOP'a destek olma konularında destek istediler" diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı