Saadet Partisi İzmir’de Gazze için oturma eylemi yaptı

İşgalci İsrail’in Gazze’de devam ettiği soykırımlara karşın Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı önemli bir eyleme imza attı. İzmir Konak Meydanı’nda Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar oturma eylemi gerçekleştirerek terörist İsrail’i protesto etti.

GÜNDEM 11.06.2024, 05:25
Saadet Partisi İzmir’de Gazze için oturma eylemi yaptı
Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı, işgal rejiminin Gazze'de sürdürdüğü soykırıma tepki göstermek amacıyla İzmir Konak Meydanı’nda oturma eylemi gerçekleştirdi. "Gazze'de Siyonist katliam bitene kadar meydanlardayız!" sloganıyla başlatılan eyleme, Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran’da katıldı. Ellerinde Filistin bayrakları ve Filistin'e destek mesajları içeren pankartlar taşıyan vatandaşlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını ve katliamlarını kınadı. Filistin direnişine destek verilen eyleme İzmirlilerin dışında farklı ülkelerden turistlerde büyük ilgi gösterdi.

Filistin’e desteklerini göstermek için oturma eylemine katılan vatandaşlar, "Zulmün olduğu yerde tarafsız kalınmaz", "İsrail güçten anlar", "Soykırıma sessiz kalma", "Bebek katili İsrail", "İsrail’i koruyan Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılsın" yazılı pankartlar kullandı. Saadet Partisi İzmir teşkilatının zulmü gündemde tutmak ve sessiz kalmamak adına düzenlendiği eylemde, Filistin için ezgiler çalındı. Aylardır farklı eylemlerle İsrail vahşetine tepki gösteren Millî Görüşçülerin İzmir’de düzenlediği oturma eylemine, vatandaşların dışında farklı ülkelerden gelen turistlerde ilgi göstererek destek verdi.
Emine Özüdoğru Kavuşan / İzmir

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 03:27
Güneş 05:12
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı