Saadet Partisi Meclis Grubu, Gazze için yola çıkıyor

Saadet Partisi TBMM Grubu Heyeti, bugün Gazze yolcusu… Gazze’de yaşanan katliamlara dikkat çekilecek…

GÜNDEM 03.11.2023, 04:35
1
Saadet Partisi Meclis Grubu, Gazze için yola çıkıyor
Haber: Ali Ekber
İşgalci İsrail’in Gazze’de işlediği katliamların boyutları trajik noktalara doğru ilerlerken Saadet Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu, Mısır’ın Refah Sınır Kapısı’na gidecek. Bölgedeki yardım çalışmalarını inceleyecek olan milletvekili heyeti, bu bölgedeki çalışmaların ardından Gazze’ye girmeye çalışacak. Grup adına oluşturulan heyette Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün yer alırken Mısır’da bir dizi programa katılacak.

Saadet Partisi Meclis Grubu, Gazze’ye yapılan insani yardım çalışmalarını desteklemek ve yerinde incelemek amacıyla Mısır’a gidiyor. Refah Sınır Kapısı’na geçecek olan milletvekili heyeti, bu bölgedeki temaslarının ardından Gazze’ye geçmeye çalışacak.

İşgalci İsrail, Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Okul, hastane, cami, kilise gibi sivil yerleşim yerlerini hedef alan işgalci rejim, saldırıların başladığı günden bu yana Gazze Şeridi’ne gıda, su gibi temel insani ihtiyaçların girişine izin vermiyor. Bu durum karşısında harekete geçen Saadet Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu, insani yardım çalışmalarını desteklemek ve yerinde incelemek amacıyla Mısır’a gidiyor. Grup adına oluşturulan heyette Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün yer alırken, heyetin Refah Sınır Kapısı’nda basın açıklaması gerçekleştirecek.

Refah Sınır Kapısı’nda bulunan insani yardım çalışmalarını inceleyecek olan heyet, bu bölgedeki çalışmalarının ardından hava bombardımanlarının sürdüğü Gazze Şeridi’ne geçmeye çalışacak. İşgalci İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırımı incelemek isteyen heyet, insani yardımların geçmesi ve saldırıların durdurulması için çağrıda bulunacak.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı