Saadet Partisi Milletvekili Çalışkan: Halkı kandırmak için Filistin'i kullanmayın

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan İsrail'e giden gemilerin daha önce engellenmemesini ve seçim sonrası getirilen yasaklamanın geç atılmış bir adım olduğunu söyledi.

GÜNDEM 12.05.2024, 09:40
Saadet Partisi Milletvekili Çalışkan: Halkı kandırmak için Filistin'i kullanmayın
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada İsrail'e giden gemilerin daha önce durdurulması gerektiğini savundu. Çalışkan, İsrail'e giden gemilerin daha önce engellenmemesini ve seçim sonrası getirilen yasaklamanın geç atılmış bir adım olduğunu belirtti.

Çalışkan, "Biz burada aylar öncesinde savaşın ta ilk başladığı günlerde 'Şu İsrail'e giden gemileri durdurun' dedik, 'Gemi gitmiyor' dediniz. Bir süre sonra gemi ortaya çıkınca 'Gidiyor ama Filistin'e destek için gidiyor' dediniz. Bir süre sonra dediniz ki: 'Gidiyor ama özel sektör gidiyor. Devlet nasıl müdahale etsin?' Seçim sonuçları ortaya çıktıktan sonra da yasaklama getirdiniz." sözleriyle tepkisini dile getirdi.

"Keşke bu yasaklamayı, keşke bu kısıtlamayı çok daha önce yapmış olsaydınız." diyen Çalışkan, hükümetin seçim sonrası attığı adımı "halka şirin görünme" çabası olarak nitelendirdi. Çalışkan, Türkiye'nin Gazze konusunda daha aktif rol alması gerektiğini vurgulayarak, "Bu konu asla iç politika malzemesi yapılacak bir konu değildir." dedi.

Çalışkan, "Burada herkes ama herkes Filistin halkının yanındadır. Siz, olayları kışkırtarak insanları kamplaştırmaya, bölmeye alıştığınızdan istiyorsunuz ki burada birileri Filistin halkına hakaret etsin, seviniyorsunuz bu durumda." sözleriyle hükümeti eleştirmeye devam etti.

Meclis'in sağından soluna tüm kesimlerin Filistin halkının yanında olduğunu ifade eden Çalışkan, "Onun için burada atacağınız her türlü adım desteklenir. Dolayısıyla İsrail'in bu soykırımına sessiz kalmayalım." çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:19
Öğle 12:40
İkindi 16:30
Akşam 19:52
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı