Saadet Partisi’nden TBMM açıklaması: Sayın Karamollaoğlu protokol gereğince ayağa kalkmıştır

Saadet Partisi Genel Merkezi dün TBMM açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması için TBMM Genel Kurulu girişi sırasında Temel Karamollaoğlu’nun ayağa kalkmadığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

SİYASET 02.10.2023, 13:15
Saadet Partisi’nden TBMM açıklaması: Sayın Karamollaoğlu protokol gereğince ayağa kalkmıştır
Dün yeni yasama yılı açılışı dolayısıyla Meclis’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM Genel Kurulu’na girişi sırasında locada bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ayağa kalkmadığı iddia edilmişti.
Konuya ilişkin Saadet Partisi Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, “Sayın Temel Karamollaoğlu, protokol gereğince ayağa kalkmıştır. Ülkemizin binbir dertle boğuştuğu, ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu bu dönemde kamu kaynaklarıyla yanıltıcı haberleri dolaşıma sokanları en hafif tabirle kınıyoruz.” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:
TBMM’nin açılış gününde bile bazı medya organlarının gerçeklerden saparak yaratmaya çalıştığı gündemleri üzülerek görmekteyiz. Sayın Temel Karamollaoğlu, protokol gereğince ayağa kalkmıştır. Ülkemizin binbir dertle boğuştuğu, ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu bu dönemde kamu kaynaklarıyla yanıltıcı haberleri dolaşıma sokanları en hafif tabirle kınıyoruz. Kamuoyunun bu tür yönlendirmelere karşı bilinçli olmasını diliyoruz. Gerçekler, kırpılmış karelerden daha büyüktür. Ayrıca siyasi rekabetin, nezaket ve saygı çerçevesinde yürütülmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Türkiye siyasetinin daha olgun ve yapıcı bir zemine taşınması için çaba göstermeye devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı