Saadet Partisi'nin adaylarından ilk mesaj: Yolumuza devam edeceğiz

31 Mart yerel seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre iktidar partisi ikinci parti konumuna gerilerken, vatandaşın iktidara verdiği mesaj seçime damga vurdu.

SİYASET 03.04.2024, 04:35
1
Saadet Partisi'nin adaylarından ilk mesaj: Yolumuza devam edeceğiz
Türkiye, 31 Mart’ta tarihi bir yerel seçimi ardında bıraktı. Kesin olmayan sonuçlara göre iktidar partisi ikinci parti konumuna gerilerken, vatandaşın iktidara verdiği mesaj seçime damga vurdu. Seçimlerin ardından Saadet Partisi’nin Konya, Sakarya, Kayseri büyükşehir ve Elazığ belediye başkan adayları yaptıkları değerlendirmelerde “yola devam” mesajı verdiler.
Türkiye önemli bir seçimi daha ardında bıraktı. 31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre iktidar partisi ikinci parti konumuna gerilerken, kazanılan sonuçlar dikkat çekti. Yerel seçimlerde Milli Görüş hareketinin tek temsilcisi Saadet Partisi’nin Konya, Sakarya, Kayseri büyükşehir ve Elazığ belediye başkan adayları seçim sonuçlarını değerlendirdi.
Seçimlerin hayırlara vesile olmasını dileyen Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Karaduman, vatandaşlara teşekkür ederek, “Geçirdiğimiz bu seçim süreci boyunca bize gönüllerini, yüreklerini, kapılarına açan, hanelerini bizlere açan bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu seçim süreci boyunca desteğini bizden esirgemeyen, yüreğiyle her zaman yanımızda olan ve gerçekleşen seçimde de oylarıyla bizlere destek veren bütün Konyalı hemşerilerime ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Elbette ki bizim mücadelemiz sadece bir seçime sığacak, sadece bir seçimle sınırlandırılabilecek bir mücadele değildir. Bundan dolayı bu seçim sürecinde özellikle bizlere destek veren, bizlere destek vermeyen bütün Konyalı hemşerilerime teşekkürü bir borç bilirken, bu seçimden sonra da milletimizin sesi ve soluğu olmaya, Konya’mızda yaşayan her bir insanımızın sorun ve problemlerini takip etmeye ve insanımızın yaşam mücadelesini layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Seçim kampanyası boyunca sahada çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan, destek veren vatandaşlara ve teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, “Bu seçimin neticesine göre birçok ilçede belediye başkanlıkları değişti, belediye başkanlıklarını kazanan ilçe belediye başkanlarına ve büyükşehir belediye başkanımızı tebrik eder, görevinde başarılar dilerim. Bu teşekkürleri sadece bu mecradan yapmayacağım, özellikle önümüzdeki günlerde sahada da temas ettiğimiz birçok insana tekrar ulaşıp kendilerine tekrar teşekkür etmiş olacağım. Seçim sürecinde gördüğümüz şu, ilke bazında yürütmüş olduğumuz siyasetin, insanlara iletmiş olduğumuz mesajların popülist olmayan söylemlerin vatandaşlarımızda karşılık bulması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bugünden sonra da ne yapacağım diye soracak olursanız, her şeyden önce Sakarya için doğruları söylemeye, vatandaşlarımızın kaygılarını dile getirmeye, ilkesel siyasetimizi devam ettirmeye gayret edeceğim” dedi.
Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan da yaptığı açıklamada, sonuçların hayırlı olmasını dileyerek, “Bize gönül veren, oy veren, destek veren tüm hemşerilerime bir teşekkürü borç biliyorum. Bu süreçte projelerimizi anlattık, hemşerilerimizi dinledik fakat en önemlisi ‘notlarımızı’ aldık. Şimdi aldığımız notların gerçekleşmesi için bir milletvekili olarak gayret içerisinde olacağız. Bu vesile ile seçilen belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Kayseri’mizde yerel yönetimlerin çeşitlenmesini Kayseri’miz için bir fırsat olarak görüyorum. Şimdi el ele verip, daha iyi hizmet etme zamanıdır. Bu seçimlerin Kayseri’mizde yeni bir dönemin başlamasını ümit ediyor, yeni başkanlarımıza tekraren hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine destek olan Elazığlılara teşekkür ettiği açıklamasında, sonuçların hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, “Hemşerilerimiz için çalışma arkadaşlarımızla birlikte 3 ay boyunca gece gündüz demeden, maddi manevi hiç bir şeyden kaçınmadan olağanüstü bir gayretin içerisine girdik. Hamdolsun bu gayretin neticesinde Elazığ merkezde yaklaşık yüzde 7 oranında bir oy alarak 12 bin seçmenimizin açık bir desteğini almış bulunuyoruz. Diğer taraftan Saadet Partisi olarak Merkez Mollakendi Beldesi ve Karakoçan Sarıcan Belde belediyelerini alarak büyük bir başarı elde etmiş bulunuyoruz. Seçimi kazanan Mollakendi Belediye Başkanımız Sayın Sabri Yılmaz’ı ve Sarıcan Belediye Başkanımız Sayın Ramazan Aydın’ı tebrik ediyorum. Tüm koşullara rağmen bana açık bir şekilde destek veren ve destek vermek isteyip de gönlü benden yana olan, koşulların el vermemesinden dolayı farklı tercihler yapan seçmenimize teşekkürlerimi arz ediyorum. Çalışmalarımızın kesintiye uğramadan daha büyük bir gayretle devam edeceğini ifade etmek istiyorum” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:24
Güneş 05:51
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı