Son Dakika

Saadet Sultanbeyli’den direnişe bin selam!

Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’nın 43 gündür devam eden “Özgür Filistin Nöbeti ve Dua” programları, dün düzenlenen “Filistin’in Solmaz Çiçekleri” konulu bir etkinlikle devam etti.

GÜNDEM 24.01.2024, 04:35
2
Saadet Sultanbeyli’den direnişe bin selam!
Programda konuşan Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül, “Bizler sıcak montlarımızla, şemsiyelerimizle dahi zorlanırken Filistin’de evi barkı, giyecek yırtık kıyafetleri dışında hiçbir şeyi kalmamış, yiyecek stoku bittiği için mısır öğütmek zorunda kalan kardeşlerimizi düşünemiyoruz” dedi.

Gazze’de İsrail’in soykırımı devam ederken Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanlığı, yüzlerce çocukla birlikte Sultanbeyli Kent Meydanı’nda "Filistin'in Solmaz Çiçekleri" konulu bir etkinlik düzenledi. “Bir ölür bin diriliriz” mesajı verilen programlar Saadet Sultanbeyli teşkilatı tarafından 43 gündür aralıksız düzenleniyor. Özgür Filistin Nöbeti ve Dua programlarına şimdiye kadar toplamda 6 binin üzerinde vatandaş katıldı. Her akşam farklı bir hatibin katıldığı Özgür Filistin Nöbeti ve Dua programlarına Sultanbeyli halkının ilgisi giderek artıyor.

Özgür Filistin Nöbeti ve Dua programlarına ilişkin konuşan Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül, “Unutmamak ve unutturmamak için her akşam buraya yağmur çamur demeden gelen herkese teşekkür ederken yapılan bu soykırım bitene kadar özgürlük eylemlerimizden vazgeçmeyeceğiz. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yaptığımız eylemlerde soğuktan yağmurdan hasta olan abilerimiz evlatlarımız oldu. Bizler sıcak montlarımızla, şemsiyelerimizle dahi zorlanırken Filistin’de evi barkı, giyecek yırtık kıyafetleri dışında hiçbir şeyi kalmamış, yiyecek stoku bittiği için mısır öğütmek zorunda kalan kardeşlerimizi düşünemiyoruz. Bu şekilde küçük bir örnek dahi olsa kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları kendi nefsimize tattırarak hemhal olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Uzun süredir devam eden Doğu Türkistan ve Filistin zulümlerinin karşısında yer aldıklarını ifade eden Fetullah Bülbül, “Nerede mazlum varsa biz onlardanız. Nerede zalim varsa onun karşısındayız. Seçim sathının gerektirdiği şartlar ve ortaya koyduğu kanuni durumlar neticesinde her gün tuttuğumuz Filistin nöbetimizi haftada bir gün olacak şekilde revize etmek durumundayız. Sultanbeyli Kent Meydanı’nda Gazze için tuttuğumuz özgürlük eylemimiz ve haklı davasında Filistin’in yanında dimdik durmak için 29 Ocak Pazartesi günü saat 20.00’de sizleri kent meydanında gerçekleştireceğimiz Filistin Nöbeti ve Dua programına davet ediyorum” diyerek özgürlük eylemlerine ve nöbetlere soykırım devam ettikçe durmayacaklarını belirtti.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:47
Güneş 07:07
Öğle 12:57
İkindi 16:06
Akşam 18:37
Yatsı 19:51
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı