Saadet TBMM Grubu Mısır’dan döndü

Saadet Partisi TBMM Grubu’nun Gazze için girişimlerde bulunmak üzere Mısır’a giden heyeti döndü

GÜNDEM 08.11.2023, 04:35
1
Saadet TBMM Grubu Mısır’dan döndü
Saadet Partisi’nin TBMM Grubu Heyeti, Mısır’daki temaslarından sonra döndü. Heyet adına Mesut Doğan açıklamalarda bulundu ve hazırladıkları raporu yarın TBMM’de açıklayacaklarını duyurdu.
İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrasında Gazze’de yaşananları ve insani yardım faaliyetlerini yerinde incelemek için Mısır’a giden Saadet-Gelecek Grubu milletvekilleri, temaslarının ardından Türkiye’ye döndü.
Heyet adına İstanbul Havalimanı’nda açıklama yapan Ankara Milletvekili Mesut Doğan, “İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya, Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün ile birlikte, Cuma günü, Filistin Gazze’de yaşanan soykırıma varan saldırılara ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Mısır’a gittik” dedi.

Doğan açıklamasının devamında, “Amacımız; Mısır üzerinden Gazze Refah kapısına giderek gerçekleşen insani yardım faaliyetlerini incelemek, Filistin’e olan yardımı kolaylaştıracak desteği artıracak adımlar atmak ve gerekli diğer konularda dünya kamuoyuna kaynağından gelişmeleri bir raporla aktarmaktı. Mısır’a ayak bastığımız andan itibaren başta Büyükelçimiz ve Mısır Dışişleri bakanlık yetkilileri olmak üzere birçok diplomatik çevrelerle, yardım kuruluşlarıyla ve Mısır’da yaşayan Gazzelilerle temaslarda bulunduk. Gazze’nin içinde bulunduğu şartların, sorunun çözümüne katkı sunacak şekilde başta ülkemiz sonra da bütün dünyaya hangi boyutlarıyla aktarılması gerektiği yönünde bilgi sahibi olduk” açıklamasında bulundu.

Doğan, açıklamasının son bölümünde ise “Yaptığımız ziyaretleri ve attığımız adımları raporumuzda bütün detaylarıyla Çarşamba günü, TBMM’de, Saadet TBMM Grubumuzun haftalık toplantısında kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı