Şaka değil gerçek: Napoli'nin formaları Yozgat'ta üretiliyor

Geçtiğimiz sezon İtalya Seri A'da uzun yıllar sonra şampiyonluğa ulaşan Napoli'nin formaları Yozgat'ta üretiliyor. İşte Yozgat'tan Napoli'ye ulaşan hikaye.

SPOR 15.10.2023, 22:05
1
Şaka değil gerçek: Napoli'nin formaları Yozgat'ta üretiliyor
Yozgat OSB’de kurulan bir tekstil fabrikası, dünya çapında tanınan birçok giyim markasının üretimini gerçekleştiriyor. Fabrikada özellikle penye örme grubunda eşofman takımları, basic ve polo yaka tişörtler gibi ürünler hazırlanıyor. Bu ürünler İtalya, ABD, Kanada, İngiltere ve İspanya gibi ülkelere ihraç ediliyor. Fabrikada ayrıca İtalya’nın köklü futbol kulübü Napoli’nin store mağazalarında satılan ürünler de yapılıyor. Napoli taraftarlarının store mağazalarından aldıkları eşofman takımı, tişört ve polar gibi ürünler, Yozgat’ta üretilip İtalya’ya gönderiliyor. Fabrika hem bölge hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. 220 kişinin çalıştığı fabrikada yıllık 1 milyon ürün üretimi hedefleniyor.
Fabrika çalışanlarından Mustafa Öztürk, 40 yıldır tekstil sektöründe olduğunu ve 30 yıl İstanbul’da çalıştıktan sonra Yozgat’a geldiğini söyledi. Öztürk, “30 yıl İstanbul’da çalıştıktan sonra Yozgat’ta böyle bir işletme açılınca tereddüt etmeden geldim. Şu anda da Avrupa’nın bütün ülkelerine ihracat yapıyoruz. Burada evime ekonomik katkı sağladığım için de çok mutluyum. Fabrikamızda penye örme gurubu dediğimiz eşofman takımları, polo yaka tişörtler üretiyoruz, ünlü markaların ürünlerini ürettiğimiz için en ufak hataya burada yer verilmiyor. Bu ürünler de Avrupa ülkeleri tarafından takdir görüyor. Ürettiğimiz ürünleri Avrupa ülkelerinin giymesi bizi oldukça mutlu ediyor” dedi.
Fabrikada makine teknisyeni olarak çalışan Tuğrul Öcalan ise “Buradan önce İstanbul’daydım, bu firmanın açıldığını duyunca Yozgat’a makine teknisyeni olarak geldim. Burada yurt dışına tişört, polar ve eşofman takımları üretiyoruz. Yozgat’a böyle bir firmanın açıldığı için mutluyuz, geçimimizi buradan sağlıyoruz”  şeklinde konuştu.
Fabrika müdürü Bülent Boyoğlu da, 7 ay önce faaliyete geçtiklerini ve Avrupa’nın önde gelen giyim markalarının üretimini yaptıklarını belirtti. Boyoğlu, “Eşofman takımları, polo yaka tişörtler ve basic tişörtler olmak ürün skalamız çok geniştir. Bu ürünleri Avrupa’nın birçok ülkesine ihraç ediyoruz. Hem bölge hem de ülke ekonomisine ciddi katkılarımız olmaktadır. Personel sayımız her geçen gün artıyor, şu anda 220 işçi fabrikamızda çalışıyor. Önümüzdeki süreçte de ciddi yatırımlarımız devam ediyor. Ürettiğim ürünler başta İtalya olmak üzere ABD, Kanada, İngiltere, İspanya gibi birçok ülkeye ihracatımız devam ediyor. Yılık hedefimiz bir milyonun üzerine çıkmaktadır. Kapasitemizi daha da artırarak ülke ekonomisine katkı sağlayıp istihdam sağlamayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Boyoğlu, fabrikalarında İtalya Seri A kulüplerinden Napoli’nin de store mağaza ürünlerini fabrikalarında ürettiklerini de vurguladı. Boyoğlu, “İtalya’nın ünlü spor kulübü Napoli’ye de fabrikamızda ürünler yapmaktayız. Napoli takımının store mağazalarında satılan ürünlerin birçoğunu biz temin etmekteyiz. Napoli takımının store ürünlerini Yozgat’ta üretip İtalya’ya sevk ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Aralık 2023
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı