Şaka değil gerçek! Uzak Doğu ülkesinde günde 1 kere yüksek sesle gülme zorunluluğu getirildi

Japonya kahkahayı oldukça ciddiye alıyor gibi görünüyor... Kural olarak, kalp krizi riskini azalttığına dair kanıtlara dayanarak vatandaşların günde en az bir kez gülmesi zorunlu kılındı.

DÜNYA 11.07.2024, 11:25
Şaka değil gerçek! Uzak Doğu ülkesinde günde 1 kere yüksek sesle gülme zorunluluğu getirildi
Japonya'nın kuzeyindeki Yamagata vilayetinde, yerel üniversitede yürütülen bir çalışmanın ardından geçen hafta bir yönetmelik kabul edildi. Kural, Journal of Epidemiology'de beş yıl önce yayınlanan bilimsel bir makaleye dayanıyor.
Japon meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran muhafazakar Liberal Demokrat Parti tarafından önerilen yasa, Yamagata vatandaşlarının "kahkahanın sağlığa yararlı etkileri konusundaki anlayışlarını derinleştirmelerini ve günde bir kez gülmek gibi yollarla zihinsel ve fiziksel sağlığı şekillendirmek için çaba göstermelerini" hükme bağlıyor.
Yamagata Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden bir ekip, gülmenin birçok fayda sağladığına dair ikna edici kanıtların bulunduğunu belirten çalışmayı gerçekleştirdi.
Kahkaha kuralı, Yamagata vatandaşlarının "kahkahanın sağlığa yararlı etkileri konusundaki anlayışlarını derinleştireceklerini ve günde bir kez gülmek gibi yöntemlerle zihinsel ve fiziksel sağlığı şekillendirmek için çaba göstereceklerini" belirtiyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Temmuz 2024
İmsak 03:43
Güneş 05:24
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 20:05
Yatsı 21:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı