Salih Turhan’dan Aksa Tufanı açıklaması: Filistinli yiğitler meşru müdafaa hakkını kullanıyor

AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, dün İsrail’i şaşkına çeviren ve hüsrana uğratan Aksa Tufanı harekâtına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Turhan, yıllardır tüm dünyanın gözü önünde öldürülen, zulme uğrayan ve esir edilen Filistin halkının meşru müdafaa hakkını kullandığını kaydetti.

GÜNDEM 08.10.2023, 04:35
Salih Turhan’dan Aksa Tufanı açıklaması: Filistinli yiğitler meşru müdafaa hakkını kullanıyor
AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Aksa Tufanı harekâtına yönelik yaptığı değerlendirmede, “İşgalci İsrail güçleri yıllardır Filistin'e ait topraklar üzerinde her türlü zulmü yaptı. Binlerce Filistinli kardeşimiz kadın, çocuk demeden katledildi. Mescid-i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekânlarımızda Müslüman kanı döküldü. Hiçbir gerekçe olmaksızın yüzlerce genç esir edilip zindanlara atıldı. Şimdi Aksa Tufanı harekâtıyla Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanıyor” diye konuştu.
Turhan, yaşanan gelişmeleri büyük bir heyecanla takip ettiklerini vurgulayarak şöyle konuştu: “Bugün büyük bir heyecan içerisindeyiz. Bu sabaha hamdolsun, neredeyse ilk defa İsrail’in Filistin topraklarını bombalaması haberiyle değil de Filistinli kardeşlerimizin fetih harekâtı haberiyle uyandık. Sabahtan itibaren kardeşlerimizin büyük bir stratejiyle ortaya koymuş oldukları cihat mücadelesini bir terör eylemi gibi gösterme çabasında olanlar var. İşte biz tam burada, Filistin’deki kardeşlerimizin ortaya koydukları mücadelenin, bu büyük cihadın farkındayız ve kardeşlerimizin yanındayız. Rabbimize şükrediyoruz. Cenab-ı Allah kardeşlerimizin başlatmış oldukları bu fütuhat hareketini başarıya ulaştırsın. Yapabileceğimiz şey oradaki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, bu cihadı desteklediğimizi göstermektir.”
Türkiye genelindeki bütün AGD şubelerinin ve temsilciliklerinin Filistin halkının yanında olduklarını göstermek için şehir meydanları ve camilerinde toplanarak dua edeceklerini ve desteklerini göstereceklerini kaydeden Turhan, “Bu desteklerimiz hem safımızı gösteriyor hem de oradaki kardeşlerimize büyük bir moral oluyor. Biz de Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere Filistin’deki kardeşlerimize destek olmak için (Cumartesi günü akşam) büyük bir yakarışla dua ve yürüyüş programları yapacağız” dedi.
Turhan, “Direnişin yiğit evlatlarının işgalci Siyonist İsrail'e karşı başlattıkları Aksa Tufanı harekâtında muvaffakiyetler diliyorum. Rabbimiz, kardeşlerimize zafer nasip etsin. Kudüs'ün ve Filistin'in kurtuluşuna vesile olsun” şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı