SAYSİAD’da (Samsunlu Sanayici ve İş Adamları Derneği) bayrak değişimi

SAYSİAD’da, (Samsunlu sanayici İş Adamları Derneği) bayrak değişimi yaşandı. Genel Başkan Genel Başkan Avukat Ayşe Üstünel Dağdelen, görevi iş insanı Cemal Durmuş'a devretti. SAYSİAD’ın danışma kurulunda ünlü sanatçı Orhan Gencebay danışma kurulunda yer alırken, Eski Samsunspor Başkanı Sezgin Gümüş ise Yüksek İstişare (YİK) Başkanlığı’na getirildi

GÜNDEM 14.10.2023, 14:25
2
SAYSİAD’da (Samsunlu Sanayici ve İş Adamları Derneği) bayrak değişimi
Samsunlu Sanayici ve İşadamları Derneği’nde bayrak değişimi yaşandı. Dernek Genel Başkanı Avukat Ayşe Üstünel Dağdelen, görevini iş insanı Cemal Durmuş’a devretti.  Üst düzey yönetici, bürokrat, sanayici, iş insanı, sanatçılar ve yazar-çizerleri bir araya getiren, merkezi İstanbul’da olan SAYSİAD, nitelikli çalışmalarıyla dikkat çekiyor.
Derneğin Başkanlığını üstlenen iş insanı Cemal Durmuş, önümüzdeki süreçte derneklerini büyütmek, hemşehrileriyle nitelikli çalışmalara imza atabilmek için var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti. Durmuş, “Derneğimiz Samsun menşeli öğrencilere burs sağlamakta, yanı sıra dayanışma çalışmaları gerçekleştirmektedir. Üyelerimizin oluşturdukları enerji ve sinerjiden ülkemize katma değer üreten SAYSİAD, yaptığı faaliyet ve organizasyonlar ile hemşehrilerinin birbirleriyle tanışmasını, kapalı ekonomi modeliyle de ticaret zeminlerinin sağlanmasını, ticaret köprülerinin oluşturulmasına da öncü olmaktadır. Gurbette yaşayan Samsunlu iş insanlarının ilimize yatırım yapması yönünde girişimler gerçekleştiren derneğimiz, bu vizyonla ülkemizin gelişmesine ve ekonomisine de katkı sağlayacak hamleler gerçekleştirmektedir” dedi.

Bürokraside aktif olarak görev yapan hemşerilerileriyle sağlıklı iletişimler kurarak, derneklerine üye olan hemşerilerinin ihtiyaç duyduğu her türlü ihtiyacı giderdiklerini, bu bağlamda çok nitelikli bir koordinasyon yaptıklarını dile getiren Durmuş, “Üyelerimizi zaman zaman toplayarak gerek kendi iş kolları ile ilgili gerekse finansal konularda panel ve seminerler düzenleyerek bilgilendirmekteyiz. SAYSİAD olarak güzel şehrimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ateşini yaktığı şehir olan Samsun’umuzu her alanda marka şehir yapabilmek için çalışıyoruz. Lobi faaliyeti olmayan kentlerin marka değerinin gelişemediği bilinciyle kamuoyu oluşturma, siyasi ve bürokratik çevrelerde Samsun’un lobi faaliyetini yürümekteyiz Samsun dışında yaşayan, Samsunlu olan iş  insanlarını bir araya getirerek çeşitli kültür etkinlikleri yaparak kentimizin tanıtımıyla ilgili her türlü organizasyonu yapacağız. SAYSİAD’ın  Danışma Kurulunda ünlü sanatçı Orhan Gencebay, İsmail Türk, İlyas Topsakal gibi tanınan isimler de mevcut.  Eski Samsunspor Başkanı Sezgin Gümüş de SAYSİAD’ın Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanlığı’na getirildi.

1972 doğumludur. İlk orta ve Lise öğrenimi Samsunda tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi (MÜTEF) Elektrik Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra toplumsal olaylara, sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalarla katılım gösteren Durmuş, bir çok sivil toplum kuruluşunda başkan, yönetim kurulu üyesi ya da üye olarak görev aldı. Samsun Yönetici ve İş İnsanları Derneği Genel Sekreterliği, Türkiye Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Durmuş, farklı şirketlerde yöneticilik yaptı. 2005’den itibaren, turizm, makine imalatı, inşaat ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerde ise CEO’luk yapmaya devam etmektedir. Aktif siyasetle de ilgilenen Durmuş, Ankara MHP İl yönetim Kurulu üyeliği yapmış, 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde MHP Ankara 1. Bölgeden aday olmuştur. Evli 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Aralık 2023
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı