Şehitler için gıyabi cenaze namazı

Lübnan’da İsrail saldırıları sonucu şehit olan iki Türk vatandaşı için Ankara’da gıyabi cenaze namazı kılındı…

GÜNDEM 25.11.2023, 04:35
4
Şehitler için gıyabi cenaze namazı
Gazze’de HAMAS’a destek vermek için yola çıkan ve Lübnan’da İsrail savaş uçaklarının hedefi olan Seyfullah Öztürk ve Yakup Erdal, şehit olmuştu. Şehitler için Ankara’da Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı.
İsrail’in saldırılarına karşı HAMAS’a destek vermek için yola çıkan ve Lübnan’da İsrail savaş uçaklarının saldırıları sonucu şehit olan Seyfullah Öztürk ve Yakup Erdal için Ankara’da Müslümanlar bir araya toplandı. Cuma namazı sonrası Hacı Bayramı Veli Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılındı, şehitler için dua edildi.
Filistin Dayanışma Platformu çağrısıyla bir araya gelen Müslümanlar, daha sonra İsrail’e lanet etti, Gazze’ye olan desteklerini haykırdı. Filistin Dayanışma Platformu adına açıklama yapan Harun Özçelik, “Terör örgütü, 48 gündür insanlığı ayaklar altına aldı. Gazze'yi yaktı, yıktı. 14 binden fazla şehidimiz var. Enkazların altında kalan şehitlerin sayısını bilmiyoruz. Fakat bugün 7 Ekim öncesinden daha umutluyuz. HAMAS’ın beklenmedik direnişi, mücadelesi Siyonist işgalcilerin hesaplarını yerle bir etti. Nice az toplulukların, kendilerinden fazla olanlara karşı galip geldiğini Gazze bize bir kez daha gösterecek” dedi.

Özçelik, iktidara da seslenerek, “Hükümet yetkililerine de sesleniyoruz. Bu Siyonist katillere ürün göndermekten vazgeçin. Gemiler artık terör devletine can vermesin. Aksine, gemiler artık Gazze sahiline can versin. İnsani arada ve sonrasında gemiler Gazze'ye sahilden ihtiyaç malzemelerini ulaştırsın. Devlet yetkilileri bu önemli konuda adım atsınlar” çağrısında bulundu.

“Filistin'de, Gazze'de 14 binden fazla insanımız şehit oldu. Bu kervana Türkiye'den iki kardeşimiz de katıldılar. Seyfullah Bilal Öztürk, Yakup Erdal kardeşlerimiz Lübnan sınırında HAMAS yetkilileri ile birlikte iken Siyonist teröristlerin bombalarıyla şehadet şerbetini içtiler” açıklamasında bulunan Harun Özçelik, “Rabbimiz Seyfullah Bilal Öztürk, Yakup Erdal ve tüm Gazzeli şehitlere rahmet eylesin. Biz inanıyoruz ki Türkiye'den milyonlarca insan bu duygu ile yaşıyor. Mescid-i Aksa için şehadete koşacak milyonlar var bu ülkede. Fakat bazı kendini bilmezler bunu anlayamazlar” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 05:52
Güneş 07:12
Öğle 12:57
İkindi 16:03
Akşam 18:33
Yatsı 19:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı