Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök: Sendikalılık kavramı sendikasızlaştırma vebasına yakalandı

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, çalışma hayatındaki sorunlara değinerek, “Sendikalılık kavramı sendikasızlaştırma vebasına yakalandı” dedi.

EKONOMİ 10.11.2023, 15:05
1
Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök: Sendikalılık kavramı sendikasızlaştırma vebasına yakalandı
Şeker-İş Sendikası 2016 yılından bu yana düzenlediği medya buluşmalarının 7’ncisini Antalya Side'de bulunan Grand Şeker Otel’de gerçekleştirdi. Ulusal ve yerel birçok basın mensubunun katıldığı buluşmada, açılış konuşması yapan Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, çalışma hayatındaki sorunlara değinerek, “Sendikalılık kavramı sendikasızlaştırma vebasına yakalandı” dedi.
Çalışma hayatında sektörü ileriki yıllarda olumsuz etkilemesi muhtemel bir takım sorunları çözmek ve yeni çıkış yolları bulmak üzere Konya’da kapsamlı bir çalıştay düzenleyeceklerini dile getiren Gök, şunları kaydetti: “Türkiye’de son yıllarda özellikle de işçilerin insanca yaşamanın öncü niteliğindeki sendikalılık kavramı bir takım zorlamalarla adeta sendikasızlaştırma vebasına yakalanmış durumdadır.
Bu sebeple bizler de özellikle çalışma hayatında sektörümüzü ileriki yıllarda olumsuz etkilemesi muhtemel bir takım sorunları çözmek ve yeni çıkış yolları bulmak üzere konunun uzmanları ile bir çalıştay yapma gereği duymuş bulunuyoruz. 24 Kasım 2023 tarihinde Konya’da gerçekleştireceğimiz “Değişen Dünya Dönüşen Çalışan” konulu çalıştayımıza yerel ve bölgesel aktörleri, özellikle Valilik, belediyelere bağlı idareler, gıda sanayi çalışanları, üreticiler, kalkınma ajansları, üniversiteler, basın cemiyetleri ve tüm meslek odaları ile siz değerli basın mensuplarımızı davet ediyoruz”

7 Ekim’den bu yana devam eden İsrail-Gazze çatışmalarına da değinen Gök, “Gazze’de yapılan soykırımı lanetliyorum. Hakikaten insanlığın son zamanlarda gördüğü en büyük insan kıyımı olduğunu düşünüyorum. Burada hep insan hakları diyen bir çok kuruluşun da Türkiye’de varlığını biliyoruz. En ufak şeyde fırtına koparanların Gazze’de olanlara sessiz kalmasını bir kez daha kınıyorum. Onun için ülkemizde hangi fikir ve düşüncede hangi siyasi görüşte olursak olalım ülkemizin birlik ve beraberliği için hep beraber hareket etmemiz gerektiğini Gazze hadiseleri bir kez daha göstermiştir” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı