Son Dakika

SGK Uzmanı Özgür Erdursun Cumhuriyetin 100'cü yılında yaşanan sorunları açıkladı!

Türkiye Cumhuriyetinin ikinci yüzyılına ekonomik krizle girdiğine vurgu yapan SGK Uzmanı Özgür Erdursun vatandaşların çektikleri zorluklara deyindi.

EKONOMİ 30.10.2023, 14:50
2
SGK Uzmanı Özgür Erdursun Cumhuriyetin 100'cü yılında yaşanan sorunları açıkladı!
Türkiye Cumhuriyeti yüz yaşına girerken ülkece vatandaşların çektikleri sorunlarını belirten Özgür Erdursun X hesabından çarpıcı açıklamalar yaptı. Ekonomideki yaşan sorunlardan biri olan alım gücünün düşmesi emeklilerin maaşlarının enflasyonda erimesini dile getiren Erdursun yaptığı açıklamada şunları aktardı.
SGK Uzmanı Özgür Erdursun yaptığı açıklamada vatandaşların çektiği zorlukları bir bir sıraladı;

''Türkiye Cumhuriyeti ikinci yüzyılına ekonomik kriz ile girdi. Enflasyon ve enflasyona bağlı ücretlerin değerini kaybetmesi ile alım gücünün düştüğü, milyonlarca emeklinin yıllarca ödediği sigorta primlerinin karşılığını alamadığı, emekli olduktan sonra çalışmaz ise kirasını dahi ödeyemeyeceği bir emekli aylığı ile 100.yılı geride bıraktı.
Çalışanların büyük bir bölümünün asgari ücret ve asgari ücrete yakın ücretler ile geçinemeyeceği, zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacağı bir ücret ile ikinci yüzyıla girdi.
Umarım ikinci yüzyılda çalışma hayatında gerçek reformlar yapılarak işsizlik, kayıt dışılık sorunu çözülür, gelir dağılımında ki adaletsizlik ortadan kalkar.''

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı