Sinan Oğan ikinci tur kararında izleyeceği yolu resmen açıkladı

Sinan Oğan 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi'nde kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 5.17 oy oranı ile 3 milyona yakın oy aldı. Sinan Oğan, ikinci turda kimi destekler sorusuna cevap verdi.

GÜNDEM 15.05.2023, 15:10 15.05.2023, 17:24
1
Sinan Oğan ikinci tur kararında izleyeceği yolu resmen açıkladı

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan kesin olmayan 14 Mayıs 2023 seçim sonuçlarına göre, yüzde 5.17 oy oranına ulaştı. Böylece toplam aldığı oy sayısı 2.829.634 oldu. 
Sinan Oğan bugünkü açıklamasında ikinci turda kimi destekleyeceklerine dair soruya cevap verdi. Seçimlerde istedikleri hedeflere ulaştıklarını söyleyen Sinan Oğan "Bundan sonra Türkiye'nin bir siyasi krize, çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz." dedi.
Sinan Oğan, yurt dışı oyların sayımının sürdüğü ATO Congresium önünde yaptığı açıklamada, ilk andan itibaren seçimlerin ikinci tura kalacağını söylediklerini hatırlattı.
Seçimlerden önce yüzde 11-12 civarında oy almayı beklediklerini belirten Sinan Oğan, “O oyu aldığımızı da düşünüyoruz aslında ama birtakım sandıklarda yüzde 2'lik bir erozyonumuz oldu. Son gün, son 3 gün Muharrem İnce'den boşalan kitle bize sardırdı resmen. Seçim günü söylenti çıkardılar, okullara 'Sinan Oğan çekildi' diye pankartlar astılar. Her türlü pis oyunu oynadılar ama buna rağmen hedefimizden geri durmadık.” değerlendirmesinde bulundu.
Oğan, daha önce Türk milliyetçilerinin, seçimin tam göbeğinde olacağını vurguladıklarını anımsatarak, “'HDP ve HÜDA PAR bu seçimde kilit olmayacak' demiştik. 'Biz, bu seçimin belirleyeni olacağız' demiştik. İstediğimiz bütün hedeflere vardık. Bundan sonra Türkiye'nin bir siyasi krize, çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz, alacağız. Sorumlu devlet adamı gibi davranacağız.” diye konuştu.
“İkinci turda kimi destekleyeceksiniz?” sorusunu yanıtlayan Oğan, şunları söyledi:
“İstişare yapacağız. Bugün hem Ata İttifakı'nın bileşenlerini toplantıya davet ettim hem de beraber hareket ettiğim yol arkadaşlarımı davet ettim. Bugün her iki kesimle de ortak bir istişare toplantısı yapacağız. Bu istişarelerimiz devam edecek ve en kısa sürede inşallah bir neticeye varacağız. Bu netice, Sinan Oğan'ın kararı olmayacak, bir ortak aklın kararı olacak.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Haziran 2023
İmsak 03:28
Güneş 05:12
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 20:03
Yatsı 21:40
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı