Singapur Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları 2024

Singapur, pek çok kişinin göç yolu ile gitmek istediği bir ülkedir. Bu yazı, Singapur’a göç yolu ile gitmek isteyenler için rehber niteliğinde olacaktır.

DÜNYA 20.03.2024, 13:50
Singapur Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları 2024
Singapur, yüz ölçümü küçük olmasına rağmen, doğa ve modern mimarinin kesişimidir. Temiz sokakları ve caddeleri, katı kuralları ve ekonomik gücü ile dikkat çeken bir ülkedir. Yaklaşık 6 milyon insanın yaşadığı ülke, Birleşmiş Milletler İnsani Gelişme Endeksi'nde 11. sırada yer alıyor, bu da yaşam kalitesinin yüksek olduğunu göstermektedir. Dünya Mutluluk Raporu'na göre ise 32. sıradadır, bu da genel olarak halkın mutlu olduğunu işaret etmektedir. Pek çok kişi, bu özelliklerinden dolayı Singapur’a göç etmek istemektedir. Bu yazıda, Singapur’a göç etmek isteyenler için çeşitli bilgiler aktaracağız. Singapur’a nasıl göç edilir, kalıcı oturum izni nasıl alınır, kalıcı oturum şartına uygunluk sağlayan gruplar kimlerdir gibi sorulara cevaplar bulacağız.

Singapur'a yerleşmeyi düşünüyorsanız, bunun için çeşitli nedenleriniz olabilir. Örneğin, evlilik, kariyer ya da üniversite eğitimi gibi amaçlar olabilir.
Singapur'da dört ana dil bulunmaktadır, bunlardan biri İngilizce'dir. Bu nedenle, İngilizce dilinde üniversite eğitimi alma imkanı bulunmaktadır. Singapur'daki üniversitelerin eğitim kalitesi oldukça yüksektir ve QS World University Rankings sıralamasında Singapur Ulusal Üniversitesi (NSU) 11. sırada, Nanyang Teknoloji Üniversitesi (NTU) ise 12. sırada yer almaktadır.
Singapur'daki üniversiteler, sanayi ve işletmeler ile iş birliği yaparak staj imkanları sunmaktadır. Bu stajlar, Singapur gibi dinamik bir ülkede yeni fırsatlar keşfetmenize olanak tanır ve kariyeriniz için önemlidir. Ülke, ayrıca birçok iş fırsatı sunmaktadır.
Ancak; bu fırsatlardan yararlanmak için gerekli olan çalışma izinlerini almanız gerekmektedir. Singapur, nitelikli veya yarı-nitelikli göçmen iş gücünü belirli kriterlere göre kabul etmektedir. Ayrıca, Singapur'a yatırım yapmak isteyenlere özel oturma izni verilmektedir.

Singapur'da kalıcı oturum izni (Permanent Residence) başvurusunda bulunma hakkına sahip olan çeşitli gruplar bulunmaktadır. Bunlar şunlardır:

Bu gruplara dahil olan kişiler, kalıcı oturum izni için başvuru yapma hakkına sahiptirler. Başvuru süreci için Göç İdaresi'nden (ICA) gerekli bilgileri alabilir ve e-Service üzerinden başvuru yapabilirler.

Kalıcı oturum izni için başvuruda bulunacak olan öğrencilerin belirli belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Bu belgeler şöyledir:

Singapur; gökdelenlerden oluşan yapıları, binaları, alışveriş merkezleri ve yeşil parkları ile turistlerin ilgisini çeken bir ülkedir. Ancak; bu lüks yaşam tarzı ile birlikte yaşam maliyetleri de burada oldukça yüksektir.
Singapur yönetimi, kolaylık sağlamak adına şehri 5 ana bölgeye ayırmıştır: Merkez, Doğu, Batı, Kuzey ve Kuzeydoğu. Her bir ana bölgenin altında ise 28 alt bölge daha bulunmaktadır. Bu bölgeler arasında yaşam maliyetlerinde farklılıklar bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 05:59
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:19
Yatsı 20:38
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı