Şirketi vergi ödemeyen japon bürokrat istifa etti!

Japonya’da Kıdemli Maliye Bakan Yardımcısı Kanda Kenji, firmasının son 10 yıl içinde farklı dönemlerde emlak vergilerini ödemediğini itirafında bulunarak, görevinden istifa etti

DÜNYA 14.11.2023, 11:10
Şirketi vergi ödemeyen japon bürokrat istifa etti!
Kıdemli Maliye Bakan Yardımcısı Kanda, şahsına ait arazi ve mal varlıklarını içeren sabit emlak vergilerini 2013-2022 döneminde 4 kez ödemediğini kabul etti.
Emlak vergilerinin ödenmemesi sebebiyle şirketine ait arazi ve mülklere el konulduğunu ve bu durumun kamuoyuna yansıdığını açıklayan Kanda, Japon halkından özür diledi.
Kanda, Kıdemli Maliye Bakan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Halkın güvenini yeniden tesis etmek amacıyla bu adımı attığını ifade eden Kanda'nın istifası, Japonya Başbakanı Kişida Fumio tarafından ciddiye alındı. Başbakan, "Görevlerimizi daha büyük bir ciddiyetle yerine getirmeliyiz. Halkın güvenini yeniden kazanmak için bu adımları atmamız gerekiyor" dedi.
Geçtiğimiz hafta bir haftalık derginin yayımladığı haberde, Kanda Kenji'ye ait şirketin vergi kaçakçılığı yaptığı iddiaları yer almıştı.
Kanda, önceki açıklamalarında, vergi meselelerinin yoğun siyasi çalışmaları sebebiyle dikkatini dağıttığını belirtmiş ve "Diğer konular ofis çalışanlarına devredildi. Yoğunluğum sebebiyle bu konulara müdahale edemedim" demişti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Aralık 2023
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı