Siyasi dengeleriniz yerin dibine batsın! İsrail Gazze'de her 7 dakikada, bir Filistinli çocuğu şehit ediyor

Kan emici İsrail rejiminin zulmü arşa dayandı! İnsan Hakları İzleme Örgütü 'Euro-Med' yayınladığı yeni raporunda, Siyonist rejimin Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında, her 7 dakikada bir Filistinli çocuğun şehit olduğu bildirildi.

DÜNYA 01.11.2023, 00:05
1
Siyasi dengeleriniz yerin dibine batsın! İsrail Gazze'de her 7 dakikada, bir Filistinli çocuğu şehit ediyor
Tüm dünyanın gözleri önünde bebek, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı yapmadan toplu katliam yapan İsrail rejimi, İslam ümmetinin sessizliğinden cesaretlenerek vahşetin boyutunu gün geçtikçe artırıyor. İslam ülkelerinden gelen kınama mesajları Siyonistleri durdurmaya yetmezken, şeytanın elçisi ABD ve Avrupa ülkeleri İsrail'in katliamına daha ilk gününde sınırsız desteklerini açıkladı. Küfür birleşip tek millet olmuşken, zulüm arşa dayanmışken, bebek her 7 dakikada bir katledilirken bile gaflet uykusundan uyanamayan İslam ümmetinin ne zaman uyanacağı ve zalim İsrail'e ne zaman bir yanıt vereceği ise meçhul...
İsrail'in Gazze Şeridi'ne 24 gün süren hava saldırıları ve topçu bombardımanı boyunca, Cenevre merkezli Euro-Med Monitor tarafından 3 bin 457 çocuğun şehit olduğu ve binden fazla çocuğun enkaz altında kaybolduğu bildirildi. Yürekleri dağlayan tablo karşısında Müslüman ülkerin liderlerinin acizliği ise Müslümanları kahreden başka bir durum...
Birleşmiş Milletler verilerine göre bu rakam, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yürüttüğü savaşın ilk yılında, Şubat 2022'nin sonundan Şubat 2023'ün sonuna kadar ölen çocuk sayısının on katından fazla.
Euro-Med Monitor, savaşın başlangıcından bu yana Ukrayna'daki çocukları korumak için her düzeyde hareket eden ve bir görev olan uluslararası toplumun dikkatini, başta çocuklar olmak üzere Gazze'deki sivillere yapılan soykırıma çekmek istiyor. Euro-Med uluslararası toplumu bu korkunç çifte standart politikasına son vermeye çağırdığını da duyurdu.
Euro-Med, korkunç bir çatışmanın ortasında, Gazze'deki çocukların genellikle önceden planlanarak öldürmeyi amaçlayan rastgele saldırıların hedefi olduğunu da vurguladı. Bu çocukların birçoğunun da evsiz olması, yiyecek ve temiz suya erişimi olmaması ya da ateş altında Gazze Şeridi'nin güneyine kaçmak zorunda kalması, yaşadıkları travmayı daha da artırıyor.
Yayınlanan raporda şu ifadelere yer verildi:
"Gazze Şeridi'nde yaşayan 2,2 milyon insanın yüzde 47'sini oluşturan 18 yaşın altındaki çocuklar uzun süredir ruh sağlığı sorunları yaşıyor. Her beş çocuktan dördü, mevcut çatışmadan önce depresyon, üzüntü veya korku yaşadığını bildiriyor."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Aralık 2023
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı