Siyonist İsrail dışarıda soykırım yaparken hapishanelerdeki Filistinlilere de en sert kışı yaşatıyor

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti Başkanı Kaddura Faris, Siyonist İsrail'in hapishanelerindeki insanlık onurunu aykırı durum hakkında bilgi verdi.

DÜNYA 06.02.2024, 14:40
Siyonist İsrail dışarıda soykırım yaparken hapishanelerdeki Filistinlilere de en sert kışı yaşatıyor
Siyonist İsrail'in, birçoğunu keyfi şekilde hapishanelere attığı Filistinlilerin, cezaevi yönetiminin özellikle 7 Ekim Aksa Tufanı sonrası maksimuma çıkardığı kısıtlamalar sebebiyle bu yıl oldukça zor bir kış geçirdiği bildirildi.
FKÖ'ye bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti Başkanı Kaddura Faris, açıklama yaparak İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin durumuna ilişkin bilgi verdi.
Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti Başkanı Kaddura Faris, "Hapishanelerde elektrikli aletlere, ısıtma cihazlarına, kıyafetlere ve battaniyelere el konuldu. Yiyecek miktarı ve kalitesi de en alt seviyeye düşürüldü." dedi.
Siyonist İsrail cezaevi yönetiminin insanlık dışı uygulamaları sebebiyle Siyonist İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin sağlıkları bozuldu.
Siyonist zindanlardaki Filistinlilerin kemik, eklem ve mide rahatsızlıkları yaşadığını belirten Faris, "Sıcaklığın düşmesiyle birlikte hava koşulları zor ve sert bir cezalandırma aracı haline geldi." dedi.
Soğuk kış mevsiminden kaynaklanan hastalıkların arttığına vurgu yapan Faris, tek parça kıyafetle tecrit edilmiş Filistinlilere ince örtülerin verildiğini ve bu örtülerin soğukta etkisiz kaldığını aktardı.
Faris, "7 Ekim 2023'ten bu yana devam eden uygulamalar nedeniyle bu yıl İsrail hapishanelerindeki Filistinliler için en sert kış oluyor." dedi.
Faris, Siyonist İsrail'in Filistinlilere yönelik bu uygulamaları karşısında uluslararası hukukun ve insan hakları kuruluşlarının sessiz kaldığını belirterek tepkisini dile getirdi.
Siyonist İsrail rejiminin kolluk kuvvetleri, Gazze Şeridi'ne yönelik soykırımın başladığı 7 Ekim'den bu yana işgal altındaki Batı Şeria'da 6 bin 420 Filistinliyi keyfi olarak gözaltına aldı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak 05:51
Güneş 07:10
Öğle 12:57
İkindi 16:04
Akşam 18:34
Yatsı 19:48
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı