Siyonist rejim Batı Şeria'da yangını körüklüyor

ABD'li gazeteci Jake Tapper, Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu'nun kabinesindeki ırkçı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ile Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in "Irkçı ve Arap (Müslüman) karşıtı" politikalarını eleştirdi.

DÜNYA 18.11.2023, 04:35
Siyonist rejim Batı Şeria'da yangını körüklüyor
Tapper programında, "Dünya Gazze'ye odaklanmışken, Netanyahu'nun kurduğu kabinenin kilit üyeleri, Batı Şeria'da ve İsrail'de yangını körüklüyor" ifadesini kullandı. İsrail basınındaki bir köşe yazarının, kabinedeki iki bakanı "ırkçı, Arap karşıtı gündemlerini ilerletmek için HAMAS’ın saldırılarını kullanmakla" suçladığını aktaran Tapper, bu bakanlardan birinin İsrail'in ırkçı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich olduğunu belirtti. Tapper, "Smotrich, nefret dolu, Arap karşıtı bir yobaz. Netanyahu koalisyonundaki ırkçı bir politikacı" dedi ve İsrail basınında, Smotrich'in "Yahudi terörist" ifadesiyle nitelendirildiğine dikkati çekti.
Söz konusu köşe yazısında ülkenin Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'e ilişkin, "Ben-Gvir, İsrail'de demokrasiden kalanı tüketmek için, HAMAS’ın saldırılarını duyar duymaz 2021'deki Arap-Yahudi isyanlarının ikincisini istedi" ifadelerinin yer aldığını aktaran Tapper, Ben-Gvir'in sosyal medya platformu X'te 7 Ekim'de Gazze Şeridi'nden düzenlenen saldırılara katılmakla suçlanan tutukluların kaldığı yüksek güvenlikli bir hapishaneyi ziyaretine dair paylaşımına da değindi.
Ben-Gvir'in 8 tutuklunun "en ağır şartlarda tutulduğuna" işaret ettiği paylaşıma, HAMAS’ın elindeki esirlerden birinin akrabasının Ben-Gvir'in bu videosuna "bu tür aşağılayan gönderilerin ailesini tehlikeye attığı" yanıtı verdiğini belirten Tapper, "Bu tür şeyleri düşünmek pek Ben-Gvir'e göre değil" diye konuştu.
Tapper, şöyle devam etti: "O (Ben-Gvir), açıkça ırkçı, Arap karşıtı ve koalisyon kurmak için Netanyahu'ya katılan aşırı, aşırı, aşırı sağcı partinin üyesi. Ben-Gvir'in korkunç görüşlerinin şaşırtıcı olmadığını bilmeliyiz. 2020'ye kadar Ben-Gvir'in evinde, 1994'teki El Halil Camii (Harem-i İbrahim) Katliamı sırasında ibadet eden 29 Filistinliyi öldüren Yahudi terörist Baruch Goldstein'in portresi bulunuyordu. 2015'te Ben-Gvir, Batı Şeria'daki ünlü 'nefret evliliğine' katılmıştı. Burada, aralarında bir çocuğun da bulunduğu Filistinlilerin öldürülmesi kutlanıyordu. Bu, iğrenç."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 04 Aralık 2023
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı