Siyonist rejime tepkiler cılız!

Filistin yönetimi, işgalci Yahudilerin 18-19 Mayıs'da Kudüs’ün işgalini kutlamak için düzenlediği “bayrak yürüyüşü” konusundaki uluslararası tepkileri “çekingen ve yetersiz” bulduğunu bildirdi.

DÜNYA 21.05.2023, 04:35
1
Siyonist rejime tepkiler cılız!
Filistin yönetimi, işgalci Yahudilerin 18-19 Mayıs tarihlerinde Kudüs’ün işgalini kutlamak için düzenlediği provokatif “bayrak yürüyüşü” konusundaki uluslararası tepkileri “çekingen ve yetersiz” bulduğunu bildirdi.
Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Bayrak yürüyüşü sırasında atılan sloganlar, protestolar ve ırkçı saldırılara yönelik uluslararası tepkiler çekingen ve yetersiz kalmıştır” ifadelerine yer verildi.
Yahudi işgalcilerin provokatif eylemlerine karşı uluslararası toplumun “çifte standart” uyguladığına dikkat çekilen açıklamada, yürüyüşteki “ırkçı sloganlar ve saldırıların şiddetle kınandığı” kaydedildi. Açıklamada, “Her yıl düzenlenen bayrak yürüyüşü, Kudüs’ün ilhakı ve Yahudileştirilmesi çabalarının sürdüğünün yanı sıra Kudüs’ün kimliğinin, tarihi, siyasi ve hukuki statüsünü değiştirme girişimlerinin kanıtıdır” denildi.

Irkçı Yahudi işgalciler, 1967’de İsrail’in Kudüs’ü işgal etmesi dolayısıyla İbrani Takvimi’ne göre her yıl provokatif “bayrak yürüyüşü” düzenliyor. Bu yıl 18-19 Mayıs tarihlerine denk gelen yürüyüşe, Likud Partisi’nden Ulaştırma Bakanı Miri Regev İsrail bayrakları taşıyan bir grupla katılmıştı.
Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Eski Şehir bölgesinde bugün Cuma namazının kılındığı sırada provokatif “bayrak yürüyüşüne” devam eden fanatik Yahudi işgalcilerin, Filistinlilere ait çok sayıda araç, dükkân ve mülke de zarar verdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Haziran 2023
İmsak 03:28
Güneş 05:12
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 20:03
Yatsı 21:40
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı