Siyonist terör örgütü öldürmeyi meziyet sanıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Müslümanlar planlı ve kapsamlı politikalar geliştiremediği sürece İsrail sorununun çözüme kavuşmayacağını belirterek, "Filistin'deki işgali sonlandırma noktasında en önemli eylem, Müslüman ülke ve toplumların hep beraber diplomatik, ekonomik ve siyasi alanlarda zalimleri ve destekçilerini durduracak bir yaptırımı gündeme getirmeleridir" dedi.

GÜNDEM 12.12.2023, 04:35
2
Siyonist terör örgütü öldürmeyi meziyet sanıyor
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Müslümanlar planlı ve kapsamlı politikalar geliştiremediği sürece İsrail sorununun çözüme kavuşmayacağını belirterek, "Filistin'deki işgali sonlandırma noktasında en önemli eylem, Müslüman ülke ve toplumların hep beraber diplomatik, ekonomik ve siyasi alanlarda zalimleri ve destekçilerini durduracak bir yaptırımı gündeme getirmeleridir" dedi. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığında düzenlenen Türkiye İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi İstişare Toplantısı'nın açılışında konuştu. "İki ayı aşkın bir süredir Gazze, kendini dünyanın efendisi zanneden zalim bir terör örgütünün akıl almaz vahşetine sahne olmaktadır” diye konuşan Erbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgalcilerin Filistin'de uyguladıkları vahşetin ardında, teolojik saplantılar ve kavramsal yanılgılar vardır. Tahrif edilmiş bir inanç, sapkın bir anlayış ve kirli bir siyaset vardır. Kendilerini seçilmiş addeden, yeryüzünü özel mülkleri gören, kendilerine vadedildiğini zannettikleri bir coğrafyada cennet hayali kuran Siyonist bir terör örgütü, menfur emellerine ulaşmak için kadın, çocuk, yaşlı, hasta demeden binlerce masumu vahşice öldürmeyi meziyet addetmektedir."

Filistin'deki işgali sonlandırma noktasında en önemli eylemin, Müslüman ülke ve toplumların hep beraber diplomatik, ekonomik ve siyasi alanlarda zalimleri ve destekçilerini durduracak bir yaptırımı gündeme getirmeleri olduğunu vurgulayan Erbaş, şöyle konuştu: "Küresel güçlerin Gazze'de sergiledikleri tavır; yalan, ikiyüzlülük ve çifte standart üzerine kurulmuş bir imparatorluğun çöküşünü sağlamıştır. Zira onların insanlığa huzur, barış ve refah getirme iddiasıyla ortaya koydukları bütün ideolojiler ve politikalar, inandırıcılığını kaybetmiştir. Savunduğunu iddia ettiği bütün değerleri ayaklar altına alan Batı, artık iflas etmiştir."

Din eğitimi ve hizmetinin, bir dünya tasavvuru kazandırması gerektiğini ifade eden Erbaş, "Bugün İslam düşüncesinin temel ilkeleri ve dinamikleri ışığında üretilen bilginin, çağın ihtiyaçlarına göre güncellenmesine ihtiyaç olduğu açıktır" dedi. Erbaş, dini bilgiyi üretecek, güncelleyecek ve onunla bilinçli bir nesil yetiştirecek kurumlar olan İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerine büyük görevler düştüğünü, bu noktada fakültelerin birikim ve tecrübe bakımından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 02 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı