Siyonist’e tepki… Liderlere çağrı

Siyonist şebeke İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları dördüncü ayında devam ediyor. Vahşete varan saldırılarda son olarak Refah bölgesine yöneldi. İsrail’in acımasız katliamları sürerken, tepkiler de devam ediyor. AGD Genel Başkanı Salih Turhan, İslam ülkeleri liderlerine seslenirken, Ankara’da bulunan kuruluşlar ise işgalci İsrail’e bir kez daha tepki gösterdi.

GÜNDEM 13.02.2024, 04:35
Siyonist’e tepki… Liderlere çağrı
Siyonist İsrail’in Gazze bölgesindeki vahşeti ve katliamları dur durak bilmiyor. Bütün uluslararası tepkilere rağmen, Siyonist şebekenin bölgedeki sivillere yönelik saldırıları sürüyor. Son olarak Refah Sınır Kapısı’na yakın bölgelere de bomba yağdıran caniler, kadın, çocuk demeden masumları katletmeyi sürdürüyor.

Siyonist İsrail’in vahşeti sürerken tepki sesleri de devam ediyor. Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, saldırılara dikkat çekerek, İslam ülkelerinin liderlerine çağrıda bulundu. Turhan, “İşgalci İsrail, işgal planlarına hız kesmeden devam ediyor. İşbirlikçisi Biden ve emperyalist ülkeleri arkasına alarak milyonlarca kişinin yaşadığı Gazze'de soykırım yapan terörist İsrail, şimdi de 1.5 milyon kişinin yaşadığı Refah'a saldırı düzenlemenin planlarını yapıyor. İşgalci İsrail bununla da durmayacak. Tüm Filistin topraklarını, daha sonra bölgeyi, daha sonra da ülkemize kadar olan sınırları işgal edecek. Tek çözüm; İslam Birliği ve İslam ülkeleri liderlerinin artık gereken fiili adımları atması” dedi.

Öte yandan Refah bölgesine yapılan saldırılar sonrası Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde toplanarak, işgalci İsrail’i kınadı ve saldırılara tepki gösterdi. ÖNDER Ankara Şubesi adına açıklamayı İbrahim Eroğlu yaptı. Eroğlu, BM’nin tüm kurumlarıyla işlevsizleşmiş emperyalizmin kuklası, körleşmiş bir yapıya dönüştüğünü aktararak, birkaç madde sıraladı. Eroğlu, “Derhal şartsız ateşkesin temini sağlanmalı, insani yardımların bölgeye ulaşmasının önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır. Bu manada uluslararası kurumlar harekete geçmelidir. Acil ateşkesin temini ve İsrail’in Gazze’yi tamamen terk etmesi için siyasi ve diplomatik bütün kanallar kullanılmalıdır. Türkiye, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin İsrail aleyhine Lahey Uluslararası Adalet Divanı’nda açmış olduğu soykırım davasına hemen müdahil olmalı ve bundan sonra açılacak davalarda tarihi misyonunun gereği olarak öncü olmalıdır. Siyonizm’in can damarı ekonomik gücün, boykot eylemleriyle hamdolsun kırıldığını görüyor ve halkımızın boykotu bir yaşam biçimine dönüştürme hususunda kamuoyunda duyarlılık oluşturucu eylemlerin artmasını ümit ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı