Siyonistlere toplu iğne bile gitmemeli

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) mensupları, Türkiye’den İsrail’e devam eden ticaret gemilerini ve ülkeler arası ticareti protesto etti. İskenderun Limanı'nın önünde yapılşan açıklamada “Siyonist İsrail’in sebze meyveden akaryakıta, demir çelikten içeceklere kadar birçok hayati ürünün Türkiye’den gitmesine razı değiliz” denildi.

GÜNDEM 19.11.2023, 04:35
Siyonistlere toplu iğne bile gitmemeli
Gazze’de 11 binden fazla Müslüman sivili katleden İsrail işgal rejimine her gün gönderilen gemiler ve sürdürülen ticaret Anadolu Gençlik Derneği (AGD) mensupları tarafından protesto edildi. Süren işgal ve katliamlara rağmen devam eden ticareti kınayan AGD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Öztoprak, Türkiye'nin limanlardan İsrail'e yapılan ticareti protesto etmek için toplandıklarını söyledi.
Hatay'ın İskenderun ilçesinde Filistinlilere destek amacıyla bir araya gelen vatandaşlar, İsrail'in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. İskenderun Limanı'nın önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, İsrail güçlerinin Gazze saldırılarını protesto etti.

İsrail'in Gazze'ye 7 Ekim'den bu yana devam eden saldırılarına dikkati çekmek için toplanan grup, öldürülen Gazzeli bebekleri temsilen kırmızı renge boyanmış ve kefene sarılmış oyuncak bebekleri taşıdı. Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine sloganlar atan grup adına basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Öztoprak, Türkiye'nin limanlardan İsrail'e yapılan ticareti protesto etmek için toplandıklarını söyledi.

İsrail’e yapılan boykotun ticarette de yapılması gerektiğini ifade eden Öztoprak, şunları kaydetti:
"Yediği yemekten, içtiği içeceğe, giydiğim arkadan alışveriş yaptığı mağazaya kadar müthiş bir boykot şuuruyla hareket eden aziz milletimizin göstermiş olduğu irade ancak İsrail'le olan tüm ticari faaliyetler nihayet bulduğunda tamam olacak, yerini bu duygu ve düşüncelerle kelamıma nihayet verirken değil demir çelik ve akaryakıt Türkiye'mizden siyonist ve soykırımcı terör örgütü İsrail'e bir toplu iğnenin dahi gitmesine razı değiliz reddediyoruz."
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan'da, Filistinlilerin yanında olduklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı