Siyonizmin paçavrası BBC, muhabirinin beğendiği gönderiler üzerine harekete geçti!

BBC, bir muhabirinin İsrail'i "soykırımcı" bir rejim olarak eleştiren ve Filistinlilerin İsrail işgaline direnme hakkını destekleyen gönderileri "beğenmesi" üzerine personelin sosyal medya kullanımını araştırmaya hazırlanıyor.

DÜNYA 18.03.2024, 12:05
Siyonizmin paçavrası BBC, muhabirinin beğendiği gönderiler üzerine harekete geçti!
BBC, personelin katı tarafsızlığını gerektiren sosyal medya kurallarının ihlalini son derece ciddiye aldığını ve "her vakayı ayrıntılı olarak araştıracağını" söyledi.
BBC'nin bir sözcüsü, olay üzerine hızlıca bir açıklama yaparak, "Daha önce de söylediğimiz gibi, sosyal medya yönergelerimizin ihlaline ilişkin iddiaları çok ciddiye alıyoruz ve her vakayı ayrıntılı olarak araştırmak için acil eyleme geçtik. Bireysel personel meseleleri hakkında yorum yapmıyoruz, ancak ihlaller tespit edersek uygun önlemleri alıyoruz." dedi.
Bu, BBC Arapça muhabiri Suha İbrahim'in, eski adıyla Twitter olan sosyal medya platformu X'te, 7 Ekim Aksa Tufanı Operasyonu'nun hemen ardından Filistin direniş hareketi Hamas üyelerini "özgürlüğe" benzeten bir gönderi de dahil olmak üzere bir dizi gönderiyi "beğenmesi" üzerine geldi. Muhabir, ayrıca İsrail'in "katliam" yapmayı hedeflediğini söyleyen bir videoyu ve İsrail'in "soykırım" yaptığını söyleyen birkaç gönderiyi de beğendi.
Beğendiği gönderiler arasında Jeremy Corbyn'in Birleşik Krallık genelinde düzenlenen Filistin yanlısı mitingleri savunan bir gönderisi de vardı. Londra merkezli gazeteci, kendi işvereni BBC'yi Gazze'ye yönelik saldırıyı gerektiği gibi haber yapmadığı için kınayan bir gönderiyi bile beğendi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:32
Güneş 05:57
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:20
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı