Son Dakika! Mahkemeden Fenerbahçelilere Kayserispor maçı kararı

Kayseri 2. İdare Mahkemesi, Kayserispor-Fenerbahçe maçına dair yürütmeyi durdurma kararı verdi.

GÜNDEM 02.03.2023, 14:45
2
Son Dakika! Mahkemeden Fenerbahçelilere Kayserispor maçı kararı
Kayseri 2. İdare Mahkemesi, Kayserispor- Fenerbahçe maçında taraftarın giriş yasaklanmasına dair yürütmenin durdurulmasına karar verdi.
Fenerbahçeli taraftarlar, 4 Mart Cumartesi günü oynanacak Süper Lig mücadelesinde tribünde yerini alabilecek.
Kayseri İl Güvenlik Kurulu kararı gereğince Fenerbahçe taraftarının Kayserispor maçında deplasman tribününe alınmayacağı açıklanmıştı. Sarı-lacivertliler, yürütmenin durdurulması için başvuruda bulunurken, mahkeme kararını verdi.
Kayseri 2. İdare Mahkemesinin kararında, "Dava konusu işlemin Yukatel Kayserispor-Fenerbahçe AŞ arasında gerçekleştirilecek müsabakada misafir tribünün kapatılarak, misafir takım taraftarlarının stadyuma alınmamasına ilişkin olduğu ve söz konusu müsabakanın 4 Mart'ta gerçekleştirileceği dikkate alındığında uygulanmakla etkisi tükenecek idari işlem mahiyetinde olması ve uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararlar doğurabilecek nitelikte bulunması nedeniyle savunma verilmesi ve ara karar gereklerinin yerine getirilmesine ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilmesine kadar dava konusu işlemin teminat alınmaksızın yürütmesinin durdurulmasına, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 20. ve 27. maddeleri uyarınca savunma ve ara kararına cevap verme süresinin 1 gün olarak belirlenmesine, ara kararı gereğinin yerine getirilmesinin zorunlu olduğu hususunun davalı idareye bildirilmesine oy birliğiyle karar verildi." ifadelerine yer verildi.
NE OLMUŞTU?
Kayseri İl Güvenlik Kurulu tarafından alınan karar gereğince Kayseri spor ile Fenerbahçe arasında oynanacak maça sarı-lacivertli taraftarların alınmayacağı açıklanmıştı.
Büyük tepki çeken karar sonrası Fenerbahçe, "Takımımızın, 4 Mart 2023 Cumartesi günü deplasmanda Yukatel Kayseri spor ile oynayacağı maça, Kayseri İl Güvenlik Kurulu gereğince taraftarımızın alınmayacağını şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir." ifadeleri kullanılarak, mahkemeye yürütmenin durdurulması için başvuruda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 20 Mart 2023
İmsak 05:16
Güneş 06:36
Öğle 12:51
İkindi 16:16
Akşam 18:57
Yatsı 20:11
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı