Soykırım! işgalci İsrail’in alçakça saldırılarının 220. günü bilançosu

İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik açık soykırımı Müslüman olsun veya olmasın, dünyanın vicdanlı insanlarının kanına dokunuyor.

GÜNDEM 15.05.2024, 04:35
Soykırım! işgalci İsrail’in alçakça saldırılarının 220. günü bilançosu
Dünyanın farklı yerlerinde farklı ırk, din ve milletten insanlar, bu alçaklığa karşı protestolar düzenliyor, katil Siyonist’in insanlık dışı barbarlığını çeşitli eylemlerle kınıyorlar.
Filistin Diplomasi Merkezi (FİDE), işgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik alçakça saldırılarının 220. günü bilançosunu çıkardı.
İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik soykırımının Gazze’deki Hükûmetin Basın Ofisi tarafınca açıklanan verileri, acı tabloyu tüm gerçekliğiyle ortaya koydu.

İşgalciliği ve zalimliği tescilli ABD yine şaşırtmadı! Biden yönetimi, Uluslararası Adalet Divanı’nda soykırımla yargılanan İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının “soykırım olduğuna inanmadığını” açıklayarak, “Bu öneriyi kesin bir şekilde reddettiğimiz kayıtlara geçti” ifadesini kullandı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, “Gazze’de olup bitenlerin bir soykırım olduğuna inanmıyoruz. Bu öneriyi kesin bir şekilde reddettiğimiz kayıtlara geçti” ifadelerini kullandı.

Sullivan, İsrail’e, saldırılarında sivillere zarar vermemek için daha fazla çaba göstermesi çağrısında bulunarak, “İsrail’in masum sivillerin korunması için daha fazlasını yapabileceğine inanıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:37
Güneş 05:17
Öğle 12:41
İkindi 16:31
Akşam 19:55
Yatsı 21:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı