Son Dakika

Soylu'dan FETÖ ile mücadele çıkışı! Mülkiye müfettişi sayısı düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni atanan 21 mülkiye müfettişini makamında kabul etti. Kabulde konuşan Bakan Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında mülkiye müfettişi sayısında azalma olduğunu söyledi.

GÜNDEM 15.09.2021, 11:50
23
Soylu'dan FETÖ ile mücadele çıkışı! Mülkiye müfettişi sayısı düştü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevlerine yeni atanan 21 mülkiye müfettişini İçişleri Bakanlığı makamında kabul etti. Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında mülkiye müfettişi sayısında azalma olduğunu söyledi. Bakan Soylu, 2015 yılı başında 196 mülkiye müfettişi varken bu sayının 103’e indiğini belirtti.
Bakan Soylu, son 3 yılda toplam 74 mülkiye müfettişi ataması yapıldığını, son atamayla birlikte 21 kişilik grubun göreve başlayacağını söyledi.
Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında 2015 yılında görevlendirilen Teftiş Kurulu’nun bin 464 rapor ürettiğini, bu sayının 2020 yılında 3 bin 983’e yükseldiği belirtti. Azalan müfettiş sayısına rağmen artan raporlarla ilişkin Bakan Soylu, “Dolayısıyla giderek artan bir iş yükü büyük bir fedakarlıkla omuzlandı.” dedi. 
Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hem Türkiye hem de dünya eskisi gibi değil. Sorumluluklar daha fazla, riskler daha fazla ama buna karşın Türkiye’nin kapasitesi de gücü de daha fazla. Her şeyden önce Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ortaya koyduğu stratejik aklı daha fazla. İnşallah sizler de bu çerçeve içinde, bugüne kadar devlet hizmetinde edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi, kabiliyetlerinizi inşallah bu tablo içinde çok farklı bir noktaya taşımış olacaksınız. Ben bu vesileyle her birinize başarılar diliyorum. Bizim çok güzel bir duamız vardır: ‘Allah utandırmasın’ deriz. İşin özü de bana göre budur. Sorumluluklarımızda başarısız olmamak, milletimize ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda mahcup olmamak, bu işin özüdür. Ben sizlerin muvaffak olacağına, aziz milletimizin ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda yüzünüzün ak olacağına inanıyorum.” 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı