Söz dinlemeyen evlat için dua, hangi dua okunur?

Her ebeveyn, çocuğunun söz dinleyen ve saygılı bir birey olmasını ister. Ancak; ergenlik dönemi gibi çeşitli dönemler, çocuğun fiziksel ve ruhsal gelişiminde bazı etkiler yaratır.

AİLE 03.04.2024, 12:00
6
 Söz dinlemeyen evlat için dua, hangi dua okunur?
Bu dönemde bazı çocuklar söz dinlememe, asi davranışlar sergileme, sinirli olma eğiliminde olabilirler. Bu gibi durumlarda, dualar edebilir, manevi bir destek alabiliriz. Bu yazıda, söz dinlemeyen evlatlar için okunabilecek duaları ele alacağız.
Söz dinlemeyen bir çocukla başa çıkmak zor olabilir. Ancak dualar ve samimi niyetlerle yapılan dua, çocuğun davranışlarını olumlu bir şekilde etkileyebilir. İşte söz dinlemeyen çocuğa okunacak dua ve dualar:
Mukit İsmi ile Dua
Kur'an Sureleri ile Dua
Bu sureleri sırası ile okuyun ve çocuğunuza üzerine üfleyin.
Hacet namazı kılabilirsiniz. Bu dört rekat namazda birinci rekatta Fatiha suresi ve 3 Ayetel Kürsi, diğer rekatlarda ise Fatiha suresi ve birer İhlas, Felak ve Nas okunur. Sonrasında hacet namazı duası yapılabilir.
Söz Dinlemeyen Çocuklar için Okunabilecek Dualar
Lâ yukellifu(A)llâhu nefsen illâ vus’ahâ(c) lehâ mâ kesebet ve’aleyhâ me-ktesebet(k) rabbenâ lâ tu-âḣiżnâ in nesînâ ev aḣta/nâ(c) rabbenâ velâ tahmil ‘aleynâ isran kemâ hameltehu ‘ale-lleżîne min kablinâ(c) rabbenâ velâ tuhammilnâ mâ lâ tâkate lenâ bih(i)(s) va’fu ‘annâ vaġfir lenâ verhamnâ(c) ente mevlânâ fensurnâ ‘ale-lkavmi-lkâfirîn(e)

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı