Süleyman Soylu’nun 3 milyon dolarlık ‘gizli’ villası! Satan isim tek tek anlattı

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu 3 milyon dolarlık villası ile gündeme geldi. Villayı satan isme alıcı olarak ulaşılınca Soylu’nun villayı ne şekilde aldığını anlattı.

GÜNDEM 11.10.2023, 09:35
5
Süleyman Soylu’nun 3 milyon dolarlık ‘gizli’ villası! Satan isim tek tek anlattı
AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun 28 Mayıs seçimlerinden birkaç ay önce yani İçişleri Bakanlığı koltuğunda otururken İstanbul’un gözde bir ilçesinde bulunan Mayevera isimli lüks projeden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın aldığı ortaya çıktı. Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, Soylu villayı kendi üzerine yaptırmamış... Avşar, villayı satan ismi, alıcı olarak arayıp konuşturdu.
Halk TV'nin haberinde şu ifadelere yer verildi;
- Projenizden bir villa satın almak istiyorum. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun da bu projeden daire aldığını duydum.
Evet doğrudur. Yakın zamanda sayın Bakan’a da villa sattık.
- Peki Sayın Soylu’ya yakın bir villa var mıdır bize satabileceğiniz? Nezih bir konut olsun istiyoruz.
Mayevera’nın konsepti nezih. Nerede oturursanız oturun nezih bir proje. Satılık çok fazla seçeneğimiz yok. Bir iki tane el altından satılık yer var. Proje 4 etaptan oluşuyor. 150 konut var. Mesela Süleyman Beyler 1. Etaptan daire aldı.
- 1. Etaptan daire var mı? Sayın Bakan'a komşu olmak isteriz.
Aslında şu an da o etapta daire yok. Diğer etaplarda var. Deneriz…
- Fiyatlar etaplara göre değişiyor mu?
Hayır. Aslında etaba göre fiyatlar değişmiyor. Mesela ev yenilenmiş mi ona göre fiyatlar değişiyor. Bir de klasik mal sahiplerinin fiyat beklentisi. ‘Herkesin evi kendine güzel’ mantığı var.
- Peki ortalama fiyatlar nedir? Bütçemizi ona göre ayarlayalım…
Yenilenmemiş bir evim var. 3 milyon 600 bin dolara size satabilirim. Yenilenmiş iki dairem var. Onları da size 3 milyon 750 bin  dolar civarında satabiliriz.
- Sayın Bakan ile yakın olmaktan şeref duyarız. Onlar ne zaman taşınır acaba?
Ben onlara tamamlanmamış bir daire verdim. Sıfırdan her şeyi kendileri baştan yapıyorlar. Tadilat daha bir iki ay sürer.
- Satışı ne zaman gerçekleştirdiniz?
11 ay önce satışı yaptık. O dönem bir tık daha düşüktü fiyatlar. Dairenin içini komple kırmıştık. 3 milyon dolara çok yakın bir fiyata sattık. Ama şöyle düşünün içi dahi şap vaziyetteydi. Bakan Beyin yakın dostları benim arkadaşımdı. Aracı oldular.
- Şimdi bizim tapu eşimle müşterek olabilir… Sayın Soylu ailesi nasıl yaptılar tapu konusunu?
Tapu işlemlerini yaparken sayın Bakan’ın ismini kullanmadılar. Süreci biraz daha confidential (gizli) yürüttüler. Ben de çok kurcalamadım. Çok kıymetli dostlarımın aracılığıyla gelmişlerdi.
- Peki bizde confidential (gizli) yürütsek sorun olur mu?
Yok canım ne sorun olacak. Onlar öyle yaptılar. Size de öyle yaparız. Onların aldığını da kimseye söylemiyoruz. Siz direkt sorunca yalan söyleyemedim.
Eski Bakan Soylu'ya ev satan gayrimenkul uzmanını ertesi gün bir arkadaşımız gazeteci olarak arayarak iddiaları sordu. Ancak uzman konuya dair bilgisi olmadığını belirtti.
Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye gündeminden düşmüyor. Son olarak yer altı dünyasıyla ilişkili olduğu iddiasıyla gündeme gelen Soylu’nun bakanlık koltuğunda oturduğu sırada Maya İnşaat tarafından inşa edilen Mayavera projesinden yaklaşık 3 milyon dolara villa aldığı öğrenildi. Soylu villayı kendi üzerine yapmamayı tercih ederken, villada hummalı bir çalışma başlatıldı. Soylu ailesine villanın satışını yapan isme telefonla ulaştım. Kendimi tekstil üzerine ihracat yapan bir iş kadını olarak tanıtarak Mayevera projesinden villa almak istediğimi aktardım. İşte o görüşme ve detayları:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı