Süleyman Soylu'nun söktüğü rütbeleri Ali Yerlikaya taktı!

Süleyman Soylu döneminde alınan Disiplin Kurulu kararıyla rütbeleri sökülen eski emniyet müdürleri Sabri Uzun ve Hanefi Avcı haklarını geri aldı

GÜNDEM 14.09.2023, 08:45
4
Süleyman Soylu'nun söktüğü rütbeleri Ali Yerlikaya taktı!
Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu döneminde Disiplin Kurulu'na verilen Sabri Uzun ve Hanefi Avcı, kendileriyle ilgili alınan kararı yargıya taşıdı ve bu başvuru, idari yargı tarafından kabul edildi.
Can Bursalı'nın haberine göre, Emekli olduktan sonra hakları ellerinden alınan Uzun ve Avcı'nın başvurusu sonucunda, İçişleri Bakanlığı'na tebliğ edilen yargı kararı işleme kondu. Bu kararla birlikte Uzun ve Avcı'nın rütbeleri, beylik silahları ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait binalara giriş hakları geri verildi.
İçişleri Bakanlığı'nın bu kararı işleme koymasıyla, hukukun üstünlüğü ilkesi yeniden vurgulanmış oldu. Bu karar, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın göreve gelmesinin ardından alınan ve henüz uygulanmayan yüzlerce kişinin göreve iadesini içeren kararlardan sadece biri.
Sabri Uzun, eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yapmış ve kamu görevlisine hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devletini aşağılama, Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından aldığı hapis cezası sonrasında rütbeleri sökülmüş, silahı alınmış ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait binalara girişi yasaklanmıştı.
Hanefi Avcı ise eski Emniyet Müdürü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele (KOM) Dairesi Başkanı olarak görev yapmış ve Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiğini belirttiği için hakkında soruşturma başlatılmış ve rütbeleri ile silahı geri alınmıştı. Bu gelişmelerin ardından yapılan yargı kararı sonucunda hakları iade edildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 23 Eylül 2023
İmsak 05:00
Güneş 06:20
Öğle 12:36
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 19:58
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı