Suudi Arabistan vatandaşı olmuştu! Yapay zeka robot Sophia Oğuzhan Uğur'un konuğu olacak

Vatandaşlık verilen ilk robot olan Sophia, Babala TV’ye katılacak. Oğuzhan Uğur, Mevzular Açık Mikrofon'un bir bölümünde, Suudi Arabistan'dan vatandaşlık alan ve nüfus cüzdanına sahip ilk yapay zeka robot olarak tarihe geçen Robot Sophia'nın programa konuk olacağını duyurdu.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 07.08.2023, 11:25
2
Suudi Arabistan vatandaşı olmuştu! Yapay zeka robot Sophia Oğuzhan Uğur'un konuğu olacak
Çok sevilen ve izlenilen Mevzular Açık Miktrofon programının ilk üç bölümünün afişleriyle ilgili açıklama yapan Oğuzhan Uğur, birinci bölümün mülteci meselesiyle ilgili, ikinci bölümün ekonomiyle ilgili, üçüncü bölümün yapay zeka robot Sophia ile ilgili olacağını duyurdu.
Oğuzhan Uğur sosyal medya hesabından şunları yazdı:
"Mevzular Açık Mikrofon başlıyor. Ancak ilk üç bölüm için hazırlanan afişlerin hiçbirini beğenemedim =( Aranızda bu afiş işini ben hallederim diyenler varsa yardımınızı bekliyoruz. Bize afiş yapar mısınız? Paylaştığım boş afiş üzerinden ilerleyebilirsiniz. Birinci bölüm Mülteci Meselesi. Sığınmacı karşıtı gazeteciler, Zafer Partisi temsilcileri ve sığınmacı haklarını savunan Suriyeli dernek temsilcileri karşı karşıya geliyor. İkinci bölüm Ekonomi. Ekonomi profesörleri ve finans uzmanları salondaki gençlerin sorularını cevaplayacak. Üçüncü bölüm en sevdiğim. Dünyaca meşhur yapay zeka robot Sophia konuğumuz oluyor. Ne istersek soruyoruz. =) Afişleri onayladığımız an katılım paylaşımını yapacağız. Not: Kullandığımız afişlerin ücretini muhakkak taktim edeceğiz."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı