Taksiciler yüzde 65 zam istemişti! İBB'den yanıt geldi..

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksimetre fiyatlarına zam yapılmasını istemişti. Söz konusu isteğe İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce yanıt verdi.

GÜNDEM 15.11.2023, 10:55
1
Taksiciler yüzde 65 zam istemişti! İBB'den yanıt geldi..
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksimetre ücretlerine yüzde 65 oranında zam talebinde bulunduklarını açıklamıştı. Ancak bu talebe İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce'den yanıt geldi.
Taksiciler, İstanbul'da demirbaş giderlerindeki artış nedeniyle taksimetre ücretlerine zam yapılması talebinde bulunmuştu. Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yüzde 65 oranında artış taleplerini kamuoyuna duyurmuştu.
Ancak Buğra Gökce, bu taleple ilgili olarak FOX'ta yaptığı açıklamada böyle bir gündemlerinin olmadığını belirtti. Gökce, yüzde 65 zam oranını nasıl hesapladıklarını bilmediklerini ve resmi bir teklifin kendilerine ulaşmadığını ifade etti. Ayrıca, bu oranda bir zamın uygun görülmeyeceğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantılarıyla belirlenen zam oranlarının enflasyon artışı, asgari ücret artışı ve akaryakıt artışıyla belirlendiğini söyledi. Gökce, Ocak UKOME toplantısından önce bu oranları açıklamanın doğru olmadığını da vurguladı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Aralık 2023
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı