Tarçın sabununun faydaları nelerdir özellikleri?

Tarçın sabunu, faydaları ile son dönemlerde popüler olan sabunlardan biri olmayı başarmıştır. İşte tarçın sabunu hakkında önemli bilgiler…

SAĞLIK 08.02.2024, 22:00
Tarçın sabununun faydaları nelerdir özellikleri?

Tarçın sabununun faydaları başlıca şunlardır:

Tarçın sabununun sivilceler iyi gelmesi mümkündür. Tarçın sabunu, antiseptik ve yağ kurutucu özellikleri ile sivilceler iyi gelebilir. Sivilce problemi, çoğu zaman yaşanan gözenek tıkanıklığından dolayı ortaya çıkar. Tarçın sabunu da gözenekleri derinlemesine temizlediği için sivilcelerin geçmesini sağlayabilir. Ancak, tarçın sabunu tek başına sivilce tedavisi için yeterli olmayabilir ve bu sabunu kullanırken bazı şeylere dikkat etmek, sivilcelerin geçmesi açısından önemlidir. Tarçın sabunu kullanarak sivilce problemini düzeltmek için şu tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz:
1. Tarçın Sabununu İyi Bir Nemlendirici ile Destekleyin 
Tarçın sabunu, çoğunlukla yağlı cilt tipine sahip insanlar tarafından kullanılır. Yağlı cilt tipine sahip insanların da sivilce problemi yaşama ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu yüzden sivilce problemi yaşayan ve tarçın sabunu kullanan kişilerin ciltlerini yağlandırmayacak ama güzel bir şekilde nemlendirecek bir yüz kremi kullanmaları gerekir. Buna ek olarak tarçın sabunu, pH değerinden dolayı cildi biraz kurutabilir. Cilt sabunla yıkandıktan sonra kuruyup nemlendirilmezse erken yaşta kırışıklık problemi yaşanabilir. Bu yüzden tarçın sabunu ile cilt tipinize uygun ve gerekli nemi sağlayacak bir nemlendirici krem kullanmanız önemlidir.
2. Cilt Temizliği İçin Yalnızca Tarçın Sabununu Kullanmayın
Tarçın sabunu gibi, kurutucu etkiye sahip olan ve sivilceye iyi gelen sabunların haftada 3 kereden fazla kullanılmaması gerekir. Aksi taktirde cildin çok fazla kuruması kırışıklık ya da pul görünümü gibi problemlere yol açabilir. Bu yüzden cilt temizliğiniz için yalnızca tarçın sabunu değil, iyi bir yüz temizleyicisi de kullanmanız gerekir. Özellikle de makyaj yapan kişilerin makyaj gibi gözenekleri dolduran şeylerden kurtulmak için yüz temizleyicisine ek olarak makyaj temizleyici de kullanmaları gerekir.
3. Tarçın Sabununu Sivilce Problemi İçin Kullanılan Ağır İlaçlarla Beraber Kullanmayın
Sivilce problemi, aşırı olduğunda ya da uzun zamanlar boyunca geçmediğinde roaccutane gibi ağır sivilce ilaçları kullanılabilir. Bu tür ilaçlarla beraber tarçın sabunu gibi kurutucu sabunların kullanılması, cilt bariyerinin zarar görmesine yol açabilir. Cilt bariyeri zarar görürse sivilce problemi de dahil olmak üzere birçok problemden kurtulmak çok zor hale gelir. Bu yüzden kullandığınız sivilce ilaçları varsa doktorunuza danışarak tarçın sabununu kullanıp kullanamayacağınıza karar vermeniz gerekir.

Tarçın sabunu, saça kullanılabilen bir sabundur. Özellikle de yağlı egzama gibi saç derisinde meydana gelen problemlerde tarçın sabununun kullanılması iyi bir fikir olabilir. Ancak, tarçın sabununun çok kuru cilt tipine sahip olan kişiler tarafından kullanılmaması ve yalnızca saç diplerine uygulanması gerekir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 05:39
Güneş 06:58
Öğle 12:55
İkindi 16:09
Akşam 18:42
Yatsı 19:57
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı