Tarım sektörü krizde! AKP sadece asgari ücretliyi, emekliyi, memuru değil çiftçiyi de bitirdi

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay, Ekim ayında yapılması planlanan buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ve çeltik üreticilerine yönelik mazot ve gübre desteği öncesi iktidara çağrıda bulundu.

EKONOMİ 06.09.2023, 10:30
1
Tarım sektörü krizde! AKP sadece asgari ücretliyi, emekliyi, memuru değil çiftçiyi de bitirdi
Özmenay, çiftçilere verilmesi planlanan mazot ve gübre desteğinin zamanında ve yeterli bir şekilde sağlanmamasının, çiftçileri üretimden soğuttuğunu söyleyerek, bu durumun ülkenin gıda üretimini ve ekonomik istikrarını tehlikeye attığını belirtti.
Üretim yapılamamasının ülke genelinde ekonomik istikrar açısından büyük bir tehdit oluşturduğuna dikkat çeken Özmenay, çiftçinin somut destek talep ettiğini aktardı. Çiftçilerin yeterli destek alamadığı için öfkeli olduğunu da söyleyen Özmenay, bu durumun tarım sektörünün çökmesine yol açabileceğine dikkat çekerek, çiftçilere yapılacak mazot ve gübre desteğinin acilen artırılması gerektiğini ve desteklerin kesintisiz bir şekilde verilmesi için iktidarın daha etkili bir şekilde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Tarım politikalarının tamamen gözden geçirilmesi ve çiftçilerin ekim yapma isteğini teşvik edecek somut adımların atılması için çağrıda bulunan Özmenay, çözüm önerilerini şöyle sıraladı:

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı