TCMB Başkanı Erkan görevden almıştı: Gizem Uzuner görevinden istifa etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

GÜNDEM 19.09.2023, 14:55
2
TCMB Başkanı Erkan görevden almıştı: Gizem Uzuner görevinden istifa etti
Uzuner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Devlete hizmet olarak görüp kabul ettiğim ve bir yılı aşkın süredir görev aldığım Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan bu ay itibarıyla istifa ederek ayrılmış bulunuyorum" dedi.
Uzuner, istifasının nedenini açıklamadı. Ancak, Haziran ayında yeni Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın atanmasının ardından, Uzuner'in görevinden alındığı iddia edilmişti.
Uzuner, paylaşımında, Merkez Bankası'ndaki görev süresi boyunca edindiği deneyimler için teşekkür etti. Ayrıca, kendisine destek olan tüm yöneticilere, çalışanlara ve mesai arkadaşlarına teşekkür etti.
Uzuner'in istifası, Merkez Bankası'ndaki yeni yönetime yönelik bir tepki olarak yorumlandı.
İşte Uzuner'in istifa açıklamasının tam metni:

"Devlete hizmet olarak görüp kabul ettiğim ve bir yılı aşkın süredir görev aldığım Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan bu ay itibarıyla istifa ederek ayrılmış bulunuyorum. Ömürlük deneyimler edindiğim bu yolculuğuma eşlik eden tüm yöneticilerime, İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü çalışanlarına ve İdare Merkezi'ndeki tüm mesai arkadaşlarıma, danışman olarak görevimi sürdürdüğüm kısa sürede desteğini esirgemeyen tüm TCMB mensuplarına çok teşekkür ederim."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak 05:02
Güneş 06:21
Öğle 12:36
İkindi 16:00
Akşam 18:40
Yatsı 19:54
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı