TDV, deprem bölgesine mobil araç gönderdi

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye Diyanet Vakfı bölgeye mobil mutfak ve yemek dağıtım araçları gönderdi…  

AİLE 05.03.2024, 04:35
1
TDV, deprem bölgesine mobil araç gönderdi
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Ramazan ayı nedeniyle depremin yaşandığı illere mobil mutfak ve ikram araçlarından oluşan araç konvoyunu yola çıkardı.
 Ramazan ayına sayılı günler kala Türkiye Diyanet Vakfı, depremin yaşandığı bölgelere ilişkin yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Bir yandan depremin yaralarını saran TDV, diğer yandan bölgeye Ramazan ayı münasebetiyle mobil mutfak araçları ile yemek dağıtımını yapacak olan ikram araçlarını gönderdi.
Kocatepe Camii avlusunda toplanan mobil mutfak ve ikram araçları, hizmet verecekleri 20 deprem bölgesi noktasına doğru yola çıktı. Uğurlama törenine katılan TDV Genel Müdürü İzani Turan, Ramazan’da yardım faaliyetlerini daha çok deprem bölgesinde gerçekleştireceklerini söyledi.
Depremin etkilediği illerde hizmet vermesi amacıyla 5 mobil ikram aracının ilk etapta gönderildiğini belirten Turan, “Deprem bölgesindeki 22 noktada iftar sofralarını açacağız. Bu iftar sofralarımızın asgarisi 500 kişiye, azamisi 1500-2000 kişiye hizmet verecek şekilde dizayn edildi. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Orada günlük 20 bin civarında insanımıza sıcak yemek ikramında bulunacağız” ifadelerini kullandı.
Hazırlanan yemekleri mobil ikram araçlarıyla konteynerlerde yaşayan depremzedelere de ulaştıracaklarını ifade eden Turan, Hatay’a ayrı bir özen göstereceklerini vurguladı. Vakfın depremlerde elinden gelen yardımı yaptığının altını çizen Turan, olası bir Marmara depremi için de hazırlıkları sürdürdüklerini kaydetti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 05:59
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:19
Yatsı 20:38
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı