TOKİ'den indirim kampanyası! Bugün başladı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut ve iş yeri alımlarını teşvik etmek amacıyla özel bir indirim kampanyası başlattı. Bugün itibarıyla yürürlüğe giren bu kampanya ile vatandaşlar, avantajlı koşullarla konut sahibi olabilecek.

EKONOMİ 21.09.2023, 17:35
TOKİ'den indirim kampanyası! Bugün başladı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresinden (TOKİ) konut ve iş yeri alanlar için düzenlenen indirim kampanyası bugün itibarıyla başladığını duyurdu.
TOKİ, konut ve iş yeri alımlarını teşvik etmek için özel bir kampanya başlattı. Bugün itibarıyla yürürlüğe giren bu kampanya ile vatandaşlar, borçlarını peşin ödeyerek yüzde 25 indirimden faydalanabilecekler.
Borcunu peşin ödeyeceklere yüzde 25 indirim yapılacak kampanyadan TOKİ’den ev ve iş yeri almış ve geri ödemesi 2022 Haziran ayının sonuna kadar başlamış olanlar yararlanacak. Alıcılar, borç bakiyelerini peşin kapatmaları durumunda kampanyadan faydalanabilecek.
Borcun tamamını kapatamayacaklar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapacakları ödemede kampanyadan kısmi olarak yararlanabilecek. Alıcılar, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 21 Eylül-19 Ekim tarihlerinde satış işlemlerini yaptıkları bankadan öğrenebilecek.
İndirimden faydalanacak alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borcun kapatılacağı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması, ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun bulunmaması gerekiyor.
Kampanya 19 Ekim’de sona erecek. Söz konusu tarihten sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde indirimden yararlanılmayacak. Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirimden faydalanamayacak.
Kampanyaya dahil olan konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Kasım 2023
İmsak 06:00
Güneş 07:25
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı