Son Dakika

TSK'dan Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenlendiğini açıkladı. Açıklamada, operasyon sırasında 37 uçağın imha edildiği belirtildi.

GÜNDEM 03.07.2024, 23:30
TSK'dan Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın Kuzeyine hava harekatı düzenlendiğini açıkladı. Irak'ın kuzeyine harekat! Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenlendiğini duyuru. Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyonda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

MSB'den yapılan açıklamada, Türk jetlerinin peş peşe havalandığı harekatta 37 hedefin imha edildiğini vurgulandı. Milli Savunma Bakanlığı, "Hava Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etti" mesajını paylaştı.
MSB'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İcra edilen bu hava harekâtında azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.
Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve karalılıkla devam edecektir.
Bu harekât sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Hava Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etti.#MillîSavunmaBakanlığı pic.twitter.com/TpS6qDRt0P
— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) July 3, 2024

PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak'ın kuzeyinde halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla;
Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'nci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyinde Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerindeki terörist hedeflerine 03 Temmuz 2024 tarihinde hava harekatı icra edilmiş, icra edilen hava harekâtı ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak, depo ve terör örgütünün kullandığı tesislerden oluşan 37 hedef imha edilmiştir.
'ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZHALE GETİRİLMİŞTİR'İcra edilen bu hava harekâtında azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir. pushfn('ads'); Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve karalılıkla devam edecektir. Bu harekât sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.
Hava Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etti.#MillîSavunmaBakanlığı pic.twitter.com/TpS6qDRt0P — T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) July 3, 2024

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Temmuz 2024
İmsak 03:54
Güneş 05:31
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:59
Yatsı 21:29
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı