Türkiye'den İsrail'e soykırım davası kararına dair ilk açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Uluslararası Adalet Divanının (UAD), Siyonist İsrail aleyhine açılan "soykırım" davasında ihtiyati tedbir kararı vermesine dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

GÜNDEM 26.01.2024, 17:05 26.01.2024, 19:30
4
Türkiye'den İsrail'e soykırım davası kararına dair ilk açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Uluslararası Adalet Divanının (UAD), Siyonist İsrail aleyhine açılan "soykırım" davasında ihtiyati tedbir kararı vermesine dair açıklama yaptı.
Kurtulmuş, "Gazze'de işlediği savaş ve insanlık suçları için Uluslararası Adalet Divanı'nda yargılanan İsrail hakkında verilen ara karar, İsrail'e karşı insanlık cephesinin haklılığını ispatlar nitelikte atılan ilk adım olması açısından önemlidir" dedi.
"İLK ADIM OLMASI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ"
Uluslararası Adalet Divanı'nın kararına yönelik Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı:
Gazze'de işlediği savaş ve insanlık suçları için Uluslararası Adalet Divanı’nda yargılanan İsrail hakkında verilen ara karar, İsrail'e karşı insanlık cephesinin haklılığını ispatlar nitelikte atılan ilk adım olması açısından önemlidir.Şimdi, acilen tüm dünya Gazze'de yaşanan…
— Numan Kurtulmuş (@NumanKurtulmus) January 26, 2024

"Gazze'de işlediği savaş ve insanlık suçları için Uluslararası Adalet Divanı'nda yargılanan İsrail hakkında verilen ara karar, İsrail'e karşı insanlık cephesinin haklılığını ispatlar nitelikte atılan ilk adım olması açısından önemlidir. Şimdi, acilen tüm dünya Gazze'de yaşanan katliamları durdurmalı, insani yardımları bir an önce Gazze'ye ulaştırmalı ve uluslararası hukuk, bu eli kanlı katilleri yargılayarak hak ettikleri cezaları vermelidir. Bu davaya öncülük eden Güney Afrika Cumhuriyeti'ne, davayı yerinde takip eden milletvekillerimize ve bu mücadeleyi omuzlayan hukukçulara insanlık adına teşekkür ediyorum."

Gazze'de işlediği savaş ve insanlık suçları için Uluslararası Adalet Divanı’nda yargılanan İsrail hakkında verilen ara karar, İsrail'e karşı insanlık cephesinin haklılığını ispatlar nitelikte atılan ilk adım olması açısından önemlidir.Şimdi, acilen tüm dünya Gazze'de yaşanan… pushfn('ads'); — Numan Kurtulmuş (@NumanKurtulmus) January 26, 2024

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Şubat 2024
İmsak 05:56
Güneş 07:15
Öğle 12:57
İkindi 16:01
Akşam 18:30
Yatsı 19:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı