Türkiye Emekliler Derneği açıkladı emekliler dikkat!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)) Genel Başkanı Kazım Ergün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda emeklilere verilmesi planlanan ikramiyenin yükseltilerek en az 10 bin lira olmasının gerektiğini söyledi.

EKONOMİ 18.09.2023, 08:25
1
Türkiye Emekliler Derneği açıkladı emekliler dikkat!
Ülke geneline gelen zamlar durdurulamazken emeklilere Temmuz zammı 2 ay içerisinde eridi. Yapılan çalışmalarda bir çok sektöre iyileştirmeler yapılmıştı ancak emeklilere bir çalışma yapılmadı. Emeklilerin zor günler geçirdiğini dile getiren TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün açıklamalarda bulundu.
 Ergün, şöyle konuştu: "Aylıklara artışın yanında bayram ikramiyeleri de artırılmalı. Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla emeklilere verileceği konuşulan 5 bin liralık ikramiye de ek bir gelir sağlaması açısından önemli. Fakat 5 bin liralık ikramiye ne Cumhuriyetimize yakışacak ne de emeklimizi mutlu edebilecek düzeyde. Cumhuriyet İkramiyesi en az 10 bin lira olmalıdır."
TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, yapılacak olan zam çalışması için Meclisin açılmasını belirten Ergün, "Emeklilerimiz, hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamaları dikkate alarak ekim ayında zamlı aylık almayı bekliyor. Buna karşın, zammın kasım ve aralık ayında yapılacağı yönündeki iddialar emeklilerde derin bir kaygı ve tepkiye yol açıyor. Ekim ayında Meclis'in ilk gündem maddesi emeklilere zam olmalı. Çünkü milyonlarca emeklinin dayanacak gücü kalmadı." ifadelerini kullandı.
Ergün, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla emeklilere 5 bin liralık ikramiye verileceği yönündeki haberlere değinerek, bu yöndeki bir girişimi takdirle karşılayacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 23 Eylül 2023
İmsak 05:00
Güneş 06:20
Öğle 12:36
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 19:58
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı