Türkiye İzcilik Federasyonu: Zalim İsrail’in karşısındayız

Tüm dünya izcilik örgütlerine gönderilen bir bildiriyle destek isteyen İsrail İzcilik Federasyonu’na Türkiye İzcilik Federasyonu haddini bildirdi!

GÜNDEM 03.11.2023, 04:35
1
Türkiye İzcilik Federasyonu: Zalim İsrail’in karşısındayız
Tüm dünyanın gözü önünde Gazze’yi kan gölüne çeviren terörist İsrail’in uluslararası kamuoyunda propaganda çalışmaları devam ediyor. HAMAS’ı terör örgütü olarak lanse edip, öldürdükleri sivilleri, bombaladıkları hastaneleri ve yaptıkları işgali haklı göstermeye çalışan İsrail rejimi, izcilik faaliyetleri üzerinden bile manipülasyona devam ediyor. İsrail İzcilik Federasyonu’ndan tüm dünya izcilik örgütlerine gönderilen bir bildiride, İsrail’in HAMAS’a karşı desteklenmesi için çağrı yapıldı. Siyonist izcilik federasyonundan Türkiye İzcilik Federasyonu’na da gönderilen pişkin açıklamada, sitemkâr bir dil kullanılarak Gazze’de işlenen savaş suçlarının İsrail’in kendini savunma hakkı olduğu belirtildi. Siyonist izci teşkilatının bildirisine karşılık Türkiye İzcilik Federasyonu’ndan yapılan açıklamada HAMAS’a destek verilerek Siyonist İsrail’in işgalci olduğunun altı çizildi.

Türkiye İzcilik Federasyonu’nun Filistinli Müslümanların yanında olduğuna işaret edilen açıklamada, “IŞİD olarak benzetme yaptığınız HAMAS mensupları terörist değil, işgalci İsrail tarafından köşeye sıkıştırılmalarının karşılığını vermektedir. Günümüzde holokost uygulayan, Nazilik yapan tek devlet İsrail’dir. Bu apaçık ortadadır. İnsanlara İsrail’i mazlum, soykırıma uğrayan binlerce çocuğu zalim gibi gösterip acındıracağınıza bu katliamı nasıl durdururuz, çocuk ölümlerini nasıl durdururuz fikri üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ediyorum. Oradan bakınca görülmeyen bir gerçek var ki, İsrail 3. dünya savaşını başlatmak üzeredir. Bu katliamları durdurmak için yöneticilerinizi uyarmak yerine ateşe benzin dökmenizi anlamamızı beklemeyiniz. Tüm varlığımızla Filistin’in zulüm gören insanlarının yanında, zalim İsrail’in karşısındayız” değerlendirmelerinde bulunuldu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı