Türkiye'nin ikinci yerli otomobili geliyor! TOGG'tan sonra ikinci üretim

Türkiye yeni otomobilini çıkartmaya hazırlanıyor. Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri TOGG'tan sonra ikinci yerli üretim araç olarak piyasaya 29 ekimde girmesi bekleniyor.

GÜNDEM 04.04.2024, 09:55
1
Türkiye'nin ikinci yerli otomobili geliyor! TOGG'tan sonra ikinci üretim
Türkiye son dönemlerdeki atılımlarıyla otomobil üretimi için çalışmaları başlamıştı. Otomobil üretimi kapsamında çalışlar sonuç vermeye devam ediyor. İlk olarak piyasaya giren yerli üretim olan TOGG'tan sonra bu seferde  Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri bir araç geliştirdi.

Türkiye'nin elektrikli araç pazarına küresel bir ivme kazandıran, Agrotech Grup ve Joyce Teknoloji tarafından gerçekleştirilen ortalıkla yeni yerli üretim aracımız tasarlandı.

İstanbul’da düzenlenen lansman toplantısının ev sahipliğini Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Gökçen Keskin, İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz, Agrotech Global Teknoloji ve Ar-Ge Başkanı Murat Teksöz ile Agrotech Otomotiv Grup Başkanı Bahadır Gören ve Joyce Teknoloji Elektrikli Araçlar CEO'su Eren Efe Erkan yaptı.


Yerli motor, yerli batarya, yerli elektronik sistemlere sahip L7 sınıfı yerli elektrikli araç çalışmalarının tamamlanması amaçlanırken; üretilecek aracın ise bu yıl 29 Ekim’de tarihinde 699 bin TL tüketici fiyatı ile öncelikle Türkiye’de satışa sunulması amaçlanıyor. 

Üretimi yapılacak olan Elektrikli araçların, insansız kara araçlarının, insansız kurtarma araçlarının, sağlık ve birçok sektöre özelleştirilmiş elektrik vasıtaların üretim kapasitesinin ise 2024 yılı içinde yüzde 400 artırılması planlanıyor. TOGG'tan sonra ikinci atılım olacak olan yerli ve elektrikli otomobil üretimi olan Joyce otomobilin fabrikası ise Tekirdağ'a kurulacak. 
Piyasayı sallayacak ucuz ve yerli elektrikli otomobil fiyatları şöyle olması bekleniyor, Sedan modeli 699 bin lira, Ticari modeli 1 milyon 199 bin lira.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı