Türkiye'yi bu hale getirdiler! Karadenizliler kaçmak için Kürtçe öğrenmeye başladı

Gazeteci Nevşin Mengü’nün programına konuk olan Gazeteci Ruşen Takva, Karadenizlilerin Kürtçe öğrenmeye başladığını iddia etti.

GÜNDEM 14.10.2023, 16:05
1
Türkiye'yi bu hale getirdiler! Karadenizliler kaçmak için Kürtçe öğrenmeye başladı
Gazeteci Nevşin Mengü, kendi sosyal medya kanalında sunduğu programında ilginç bir iddia gündeme geldi.  Ağrı’dan Gazeteci Ruşen Takva’ya bağlanan Mengü, “Ruşen Takva bir haberin peşine düştü. Bu iş Ağrı'da bir sektör olmuş artık. Gidiyorsun. Merhaba abi ben kaçıcam diyorsun. A tamam diyorlar, yolu var yorda mı var. paranı ödüyorsun.” diyerek Ağrı'da yasa dışı yolarla yurt dışına kaçakçılık yapıldığını iddia etti.

Türkiye’den AB ve ABD’ye iltica etmek isteyenler için kaçakçılık şebekeleri düzmece gözaltı ve arama kararlarının düzenlendiğini iddia eden Ruşen Takva, “Ağrı Türkiye’den ABD’ye gitmek isteyenlerin noktasında çare bulan meşhurluğuna ulaşmış ve bu işin merkezi haline gelmiştir” diye konuştu. Karadenizliler’in Kürtçe öğrenmek için Ağrı’ya gittiğini belirten Takva, bunun organize bir şekilde yürütüldüğü öne sürdü.
İltica meselesinin Türkiye’de artık bir sektör olduğunu aktaran Takva, "İltica etmek isteyen kişiler, ulaştığı kişilerin kendilerine 1000 dolar karşılığında sahte gözaltı kararları, sahte örgüt üyeliğine kadar evrak düzenlediklerine dair bilgiler var. Bu organizasyonun içinde çok sayıda avukat, hakim, savcı ve siyasiler var” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı