Ücretsiz online web araçlarının doğru adresi

İnternetin gündelik yaşama girmesi ile beraber akabinde yeni kavramlar da ortaya çıkarak kullanılır hale gelmiş durumdadır.

AİLE 10.02.2024, 14:25
3
Ücretsiz online web araçlarının doğru adresi
İnternette son yıllarda insanların karşısına çıkan olguların başında kare kod ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile qr kodu gibi kavramlar vardır. Artık gündelik yaşamın bir parçası olan ve iş yaşamında da kullanıldığı için kare kod oluştur ayrı bir önemli hale gelmiştir. Bunun ilgili de örneğin linki karekod yapma gibi özel uygulama araçları insanların karşısına çıkar. Mevcut linki qr koda çevirme ise başlı başına özel bir alandır. Tam bir bilgi ve deneyim gerektirir. Yine özellikle yazı dünyasında olanlar kelime sayar uygulamalarını kullanarak kaç kelime yazdıklarını bilmek ister. Bunun için de bazı yazılara özellikle kelime sayacı konulur. Bu uygulamada son derece spesifik olup özellikle yazım dünyasında olanlar için kelime sayıcı tam anlamı ile bir kurtarıcı durumdadır. Bir de tüm bunların dışında biraz daha tematik olarak kullanılan ama bir o kadar da klasik olan roman rakamları vardır. Kimi insanlar romen rakamlarının tam karşılığını bilmez. Bu tür durumlarda da roma rakamları çeviri uygulamaları insanların yaşamını kolaylaştırır. Böylece insanlar saniyeler içinde bilmedikleri sayıları romen rakamları çeviri uygulaması kullanarak öğrenebilir.

Kare kod kavramı İngilizce dilinden Türk diline girmiştir. İngilizce olan karşılığı Quick Response Code biçimindedir. Kullananların son derece iyi bildiği gibi siyah beyaz karelerden oluşur ve özel bilgiler içerir. Kare kod oluştur ise hangi konu ile ilgili ise onunla ilgili özel uygulamalar tarafından yapılır. Qr kodu olarak adlandırılan bu kavramlar iş dünyasının vazgeçilmezleri arasında olup kullananlara çok ciddi kolaylık sağlar. Kullananlar özel uygulamalar ile isterler ise özel uygulamalar ile ellerinin altında olan linki kare kod yapma işlemini gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra bu alanda yapılabilecek bir diğer şey ise mevcut bir linki qr koda çevirme biçimindedir. Her bir işlem için uygulama adımları farklıdır.Kendisine has şekiller ile yazılan kimi zaman saatlerde görülen Roma rakamları ilköğretim döneminde okutulmasına rağmen kimi zaman unutulabilmekte ve bazı yerlerde insanların karşısına çıktığı zaman sayının ne olduğu tam olarak bilinemeyebilir. İşte bu tür durumlarda insanların imdadına roma rakamları çeviri uygulaması çıkar. Kişi bilmediği roma rakamını yazar ve tek bir tuşa basarak Latin alfabesinde karşılığı olan sayıyı saniyeler içinde kolay ve zahmetsiz bir biçimde öğrenir. Böylece ezbere gerek kalmadan romen rakamları çeviri işlemi halledilir.

Bir diğer gereksinim duyulan işlem ise kelime sayar olup özellikle çok fazla kelimeden oluşan makale, tez gibi yazı yazanlar için son derece gereklidir. Çünkü bazı durumlarda tek bir kelimenin bile eksikliği kabul edilemez. İşte bu tür durumlarda hemen kelime sayacı kullanılarak o yazıda kaç kelime, kaç karakter olduğu anında öğrenilebilir. Bunun için yapılması gereken tek şey kelime sayıcı uygulamasının doğru bir biçimde kullanılmasıdır. Siz de tüm bu işlemleri Mory Tools üzerinden kolayca ve saniyeler içinde yapabilirsiniz. Tek yapılması gereken yapılmak istenen işlem ile ilgili olan bölüme girilmesi ve yönlendirmeler doğrultusunda ihtiyaç duyulan işlemin güvenli bir biçimde yapılmasıdır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 25 Şubat 2024
İmsak 05:51
Güneş 07:10
Öğle 12:57
İkindi 16:04
Akşam 18:34
Yatsı 19:48
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı