Ümmet için kurulmuştu Gazze için toplandı

Siyonist İsrail’in 7 Ekim’de başlattığı son soykırım girişimi had safhaya çıkmışken, Filistin topraklarındaki şehit sayısının 36 bini aştığı bir zulüm atmosferinde D-8 Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı “Gazze” konulu olağanüstü gündemle İstanbul’da toplandı.

DÜNYA 09.06.2024, 04:35
Ümmet için kurulmuştu Gazze için toplandı
 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Gazze’deki durumu ele almak üzere D-8 üyesi devletlerin dışişleri bakanları ve üst düzey temsilcileri bir araya geldi. Bakanlar, insani ve jeopolitik etkileri olan Gazze’deki mevcut krizi ele aldılar.

Filistin topraklarındaki İsrail terörü tüm vahşetiyle sürerken Necmettin Erbakan Hoca’mız tarafından ümmetin kurtuluş umudu olarak kurulan D-8’in, 7 Ekim’den 8 ay sonra değil de İsrail’in katliamlarına başladığı ilk andan itibaren olağanüstü toplanma kararı alması, caydırıcı bir güç ortaya koyma açısından büyük bir önem arz edecekti.
İslâm dünyasının ayağa kalkmasının D-8’in yeniden canlanmasıyla mümkün olacağının idrakinde olan milyonlarca Müslüman, dünkü toplantının en azından sürdürülebilir bir yaptırım döneminin başlangıcı olabilmesini temenni ediyor.

Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın başbakanlığı döneminde kurduğu D-8’in, Refah Partisi iktidarından sonra gelen hükûmetler tarafından hak ettiği değeri görmemesinin bedelini, bugün İslâm dünyası en acı şekilde yaşıyor.
15 Haziran 1997 tarihinde Türkiye’nin öncülüğünde Mısır, İran, Bangladeş, Pakistan, Nijerya, Endonezya ve Malezya’nın birlikteliğinden oluşan D-8 İslâm birliği projesi; askeri, siyasi, ekonomik, teknolojik ve daha birçok alanda Müslümanların iş birliği içinde kuvvetlenmesini amaçlayan asrın en isabetli projesi olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı